Oddíly

1.oddíl skautů a skautek Konice

Naše středisko má 3 oddíly. První oddíl tvoří děti , druhý oddíl jsou roveři, rangers a dospělí a tředí oddíl je tvořen dětmi v Čechách pod Kosířem. První oddíl je navíc rozdělen do družin. Každý z oddílů a družin má vlastní činnost případně zaměření.

Patří sem družina Sokolů a 4 šestky vlčat a světlušek, kdy mají schůzky společně Zelená a Hnědá šestka a dále Červená a Žlutá šestka. V družinách i šestkách jsou holky i kluci dohromady a mají společný program.

Vlčata a světlušky – Zelená, Hnědá, Červená a Žlutá šestka

Kluci i holky mají schůzky i program společný. Na schůzkách chodíme do přírody kousek za město, kde poznáváme přírodu, hrajeme různé hry, zkoušíme si praktické dovednosti, trénujeme naše těla i mysl a hlavně si užíváme spoustu legrace. Nejoblíbenější je vybíjená, kterou hrajeme vždy na zažátku schůzky na rozproudění těla i mysli a pak také na konci, když nám zbyde ještě trochu času.

Holky a kluci od 6 do 11 let – 1. až 5. třída

Červená a Žlutá šestka

Setkávají se každý čtvrtek od 15:00 do 17:00 h
Vedoucí: Ing. Vladimír Hirt – Kartágo

Hnědá a Zelená šestka

Setkávají se každý pátek od 14:00 do 16:00 h
Vedoucí: Anna Přecechtělová a Štěpán Dvořák

Pokřik:

Vlčata: My Konická vlčata, nemilujem doupata, náš cíl milá příroda, služba vlasti odvaha. Zdar, zdar, zdar, lenosti zmar !!!

Světlušky: Medvídci, medvídci, to jsou členi naši. Každého hned poznají, na cestu se vydají. Prohry té se nebojí, protože jsou bojovní. Hej, hej, hej, Medvídci jsou nej !!!

• Zápisník a propiska
  • Oblečení vhodné na venkovní program

Družina Sokolů

Kluci i holky mají schůzky i program společný. Na družinovkách trénují různé znalosti formou her, hrají pohybové hry nebo chodí do přírody či za kulturou nebo jen tak debatují co pěkného se jim přihodilo ve škole i mimo ni 🙂 Oblíbené jsou také hry, kdy musí spolupracovat, aby došli k úspěšnému konci. V jejich náplni mohou být i samostatné výpravy pod vedením někoho staršího nebo někoho z roverů a rangers či vedoucího.

Kluci a holky od 11 do 16 let – 6. až 9. třída
Setkávají se každý pátek od 16:00 do 18:00 h
Vedoucí: Erik James Leckie, Matěj Hudák – Hudy
Pokřik:

Sokoli, Sokoli, znají svoje okolí, jako Sokol s rozhledem na výpravu směle jdem. HEJ hou !!!

• Zápisník a propisku
  • Nůž
  • Uzlovačka (lano o průměru 0,40,7 cm a délce zhruba 2 m)
  • KPZ (vyrábět se bude na jedné z prvních schůzek)
  • Oblečení vhodné na venkovní program

3.oddíl kmene dospělých Scoia´teal

Roverský kmen Porosti

Schůzky bývají nepravidelně podle domluvy na mailech či facebooku. Naší činností jsou víkendové výpravy, puťáky se spaním pod širákem a v neposlední řadě výpomoc při organizování větších i menších akcí konickým střediskem či jeho oddíly. V neposlední řadě pomáháme stavět letní stanový tábor a pomáháme s vedením dětí.

Kluci a holky od 16 do 21 let – střední škola
Setkávají se pravidelně v pátky od 16:00 do 18:00
Vedoucí: všichni mohou něco zorganizovat
Pokřik: zatím nemáme

• plný batoh srandy
  • dobrodružnou povahu
  • chuť podnikat něco nového, zábavného, dobrodružného, vyčerpávajícího
  • chuť pomáhat ostatním oddílům, středisku a vést děti
  • A hlavně veselou náladu 🙂

Roverský kmen a kmen dospělých Scoia’teal

Schůzky bývají nepravidelně podle domluvy na mailech či facebooku. Naší činností jsou víkendové výpravy, čtyřdenní puťáky se spaním pod širákem a v neposlední řadě výpomoc při organizování větších i menších akcí konickým střediskem či jeho oddíly. V neposlední řadě pomáháme stavět letní stanový tábor.

Kluci a holky od 21 do 99 let – vysoká škola, dospělí
Setkávají se různě dle aktuální domluvy
Vedoucí: všichni mohou něco zorganizovat
Pokřik: zatím nemáme

• plný batoh srandy
  • dobrodružnou povahu
  • chuť podnikat něco nového, zábavného, dobrodružného, vyčerpávajícího
  • chuť pomáhat ostatním oddílům a středisku

2.oddíl Josefa Mánesa v Čechách pod Kosířem

Kluci i holky mají schůzky i program společný. Na schůzkách býváme nejčastěji v naší klubovně, kde hrajeme různé hry, zkoušíme si praktické dovednosti a další skautské zajímavosti.

Holky a kluci od 6 do 16 let – 1. až 9. třída
Setkávají se každý pátek od 15:00 do 17:00 h
Vedoucí: Andrea Koutná a Miroslav Řezníček

Vlčata: Každý pátek od 15:00 do 17:00

Světlušky: Každý pátek od 15:00 do 17:00

• Zápisník a propiska

A co dál … ?

Učíme se především hrou a až vyrosteme, budou z nás samostatní občané, na které bude spolehnutí a kterým nebude cizí pobyt v přírodě, pomoc druhým, spolupráce, fair play nebo zodpovědnost. 🙂

Závěrem skautského roku je náš 14denní tábor, kde se sejdeme všechny oddíly. Spolu se podílíme na stavbě tábora, na jeho chodu – třeba při hlídání tábora nebo vaření a učíme se tu dovednostem, jako je štípání dříví, zdravověda, táboření a další. Na vlastní kůži testujeme, jestli se dokážeme postarat o sebe a o ostatní.