Tábor na Baldovci 16.-28.7.2017 - krátká verze

A konečně nastal vrchol skautského roku. Letošní tábor se uskutečnil pod vedením Stani Greplové z našeho oddílu v Čechách pod Kosířem opět na Baldovci. V údolí lemovaném smrkovými lesy jsme strávili krásných 12 dní a to od neděle 16.7.2017 do pátku 28.7.2017. Po příjezdu jsme pouze postavili tee-pee, abychom měli kde bydlet. Zbytek tábora byl již postaven po skautech z Prostějova, od kterých jsme měli tábořiště pronajaté. První den měli malí táborníci volno. Ale v pondělí už se rozdělili do družin a začala také etapová hra. Družiny byly Modrá, Červená a Hnědá. V těchto barvách si také batikovali trička, která pak při etapovkách nosili. Během tábora jsme stihli prožít spousty napínavých her jako Safari, Boj o vlajku a další. Zápolili jsme mezi sebou v různých soutěžích, například Zálesácký pětiboj, Junácká zdatnost, Šifrovací hra, Terénní kimovka, a podobně. Nechybělo samozřejmě vaření na ohni v kotlíku nebo v zemi v Setonově hrnci. To jsme si pochutnali na výborném kuřeti zabaleném v kopřivách. Někdo i se špetkou hlíny  Vypravili jsme se poznávat krásy zříceniny Holštejn, hloubku propasti Macochy nebo zajímavosti Domu přírody Moravského krasu. Ve chvílích volna jsme si užívali starých i nových kamarádů, společné zábavy nebo také příjemného lenošení. Při závěrečném slavnostním ohni jsme zavzpomínali na prožité chvíle. V pěkném kousku lesa pak na závěr tábora Anička Zajíčková složila svůj Světluškovský slib. Myslím, že i letošní tábor se nám vyvedl a domů jsme odjížděli se spousty nových zážitků a nevšedních vzpomínek.

Dlouhá verze