Tábor u Lysic 30.7.-12.8.2016 - krátká verze

Po roce nás opět čeká tábor. Tentokrát jedeme na úplně nové tábořiště u městečka Lysice. Je tam krásné prostředí, i prostor pro spousty her. Už před táborem nás čekalo chystání věcí a výroba nových podlážek do stanů. Po příjezdu na tábořiště nás čekala prázdná louka a hromada táborového materiálu. Pustili jsme se do stavby a za 3 dny bylo hotovo. Během stavby jsme rozehráli celotáborovou hru na téma Vojenský výcvik. Děti si vyzkoušeli pořadové povely, překážkovou dráhu, fyzickou zdatnost, práci s mapou a buzolou, orientaci v terénu, vaření na ohni, apod. Protože s námi byl i bývalý skaut Leo, který je u vojáků, vyzkoušeli si na střelnici i střelbu z poloautomatické zbraně. Na památku si pak odnesli nábojnice. Součástí táborů je i starost družin o chod tábora. Příprava jídla, noční hlídky, obstarávání vody, dřeva apod., dětem většinou nečinilo žádné potíže. Samozřejmě zbyl čas i na hry jako Boj o vlajku nebo noční hru Pokládání min. Přes den se dále konaly různé soutěže v uzlování, botanice, střelby ze vzduchovky, luku, atletické závody a další. Činnost jsme měli různorodou, času málo, takže jsme ani všechen program nestihli. Abychom nebyli jen v táboře, šli jsme na výlet na rozhlednu nebo do jeskyně blanických rytířů. Pro starší skauty a skautky jsme jednu noc připravili výsadek. Se zavázanýma očima jsme 4 dvojice auty odvezli na různá místa cca 4km od tábora a jejich úkolem bylo dostat se v limitu do tábora. Krom jedné nejmenované dvojice to všichni zvládli. Letošní tábor jsme si užili, místo tu bylo taky krásné, tak snad se tu jednou zase vrátíme.

Dlouhá verze