Prodej Skautských velikonočních kuřátek 26.3.2016 - dlouhá verze

Na letošní prodej kuřátek jsme se začali připravovat již týden před Velikonocemi. Jogin na schůzku přivezl několik plat skořápek ze školní jídelny, takže bylo z čeho vybírat. Z celého množství jsem vybral 3 plata použitelných skořápek. Děti pak do nich vlepily vatové kuličky, nalepily jim oči a zobáček. Mezitím se nám líhnuly i papírová kuřátka. Co nestihla vlčata na své schůzce, dokončili na schůzce Sokoli. Na velikonoční sobotu jsme pak se dvěma zapečetěnými kasičkami a 150ti kuřátky v náručí vyrazili na náměstí ve složení: Anička Přecechtělová, Misha Sikorová, Klára Švecová, Štěpa Bednář, Karel Vrzal, Erik Leckie, Matěj Mlynár, Jana Nedbalová – Cecilka, Jarek Nedbal – Jogin, Míša Hynková a Vlaď Hirt – Kartágo. Někteří dobrodinci nám přispěli, ještě než jsme došli před obchod COOP. Děti se na kolemjdoucí usmívali, takže většina ráda přispěla do kasiček. Holky pak ještě obešly místní obchodníky, aby měli také šanci přispět na dobrou věc. V 10 hodin jsme měli všechna kuřátka prodána a pomalu nám ještě chybělo. A to někteří občané přispěli, aniž by si kuřátko vzali. Nakonec po sečtení obou kasiček na městské pokladně v Konici jsme vybrali krásnou částku 5422 Kč. Celou částku jsme pak poslali na konto nadace Pomozte dětem, aby posloužily dobré věci.