Drakiáda + vzpomínka na 28.říjen 28.10.2015 - krátká verze

Letošní ročník Drakiády opět pořádali koničtí dobrovolní hasiči. Začátek byl ve 14h na louce na Březském vrchu. Myslím, že počasí letos konečně přálo, protože foukal svěží vítr. Takže jakmile se dostali draci do řádné výšky, tak už tam zůstali. K dispozici byl i oheň, kde jsme si mohli opéct špekáčky. O půl čtvrté bylo vyhlášení výsledků, kde nakonec zvítězili všichni. Pak už jsme se přesunuli k památníku obětem 2. Světové války u Sokolovny. Zde Vlastimil Šmída zahájil vzpomínku na ty, kteří padli pro naši svobodu za světové války a také na vznik Československa. Pár slov pronesl také starosta města Konice pan František Novák. Minutou ticha jsme tu také uctili konického občana, válečného veterána, obnovitele skautingu v Konici po revoluci Leopolda Färbera – Akelu, či také Hurvínka, který zesnul o den dříve 27.10.2015. Účast: Dan Šišma, Domča Šišmová, Vlaďa Hirt – Kartágo, Jaroslav Nedbal – Jogin, Zbyněk Švec.

Dlouhá verze