Okresní Výprava na Velký Kosíř 7.2.2015 - dlouhá verze

V sobotu se konala okresní výprava pro rovery, rangers a rádce/kyně. Jejím cílem bylo zdolat vrchol Velkého Kosíře a to výstupem po severní ,,stěně". Sešli jsme se ve Slatinicích v počtu osmi dovážených ,,horolezců". Na úpatí kopce jsme se rozehřáli honičkou v cestičkách, které jsme si vyšlapali do sněhu. První část cesty vedla kolem potůčku s mnoha vodními mlýnky. Po namáhavém stoupání jsme si dali pauzu a vyzkoušeli jsme si naše skautské dovednosti. Nejdřív jsme dostali za úkol ve dvojicích najít metrový klacík a určit sever. Potom jsme si procvičili uzly a na konec jsme se lany přivázali jeden k druhému, abychom byli jako správní alpinisté dobře jištěni. Když jsme v tomto uskupení došli k rozhledně, sklidili jsme u ostatních turistů velký úspěch. Protože rozhledna nebyla otevřena, udělali jsme oheň, chvilku jsme poseděli a zase jsme se vydali na cestu zpět. Vraceli jsme se na opačnou stranu kopce, než odkud jsme vyrazili. Došli jsme do Stařechovic a odtud jsme pokračovali po silnici do Kostelce na Hané na vlak.
Z Konice se účastnili: Vlaďa Hirt - Kartágo, Valča Pírková, Beky a Erik Leckie. Z prostějovských skautů to byli Kuba, Tom, Michal a Empy.

Erik James Leckie