Vánoční besídková pařba 19.-20.12.2014 - dlouhá verze

V pátek 19. prosince jsme se sešli v klubovně, abychom oslavili Vánoce. Celou akci jsme zahájili posezením u stolu, kde jsme mohli ochutnat všelijaké druhy cukroví, řekli jsme si něco o Vánocích, (proč se slaví, od kdy se slaví...) a společně jsme si zazpívali vánoční koledu. Potom přišla řada na vánoční tradice. Všechny jsme samozřejmě vyzkoušet nemohli, ale dvě se nám povedly. Bylo to zapalování dvou sirek, přičemž tyto dvě sirky představují dva kluky nebo dvě holky co se nám líbí, ale nemůžeme se mezi nimi rozhodnout. Sirky jsme si zapíchli do jablek, abychom se nespálili a podle toho, která sirka nám vydržela hořet déle, jsme zjistili, u kterého kluka/holky máme šanci. A druhý ze zvyků bylo rozkrajování jablek vodorovně, abychom zjistili, jestli budeme mít v nadcházejícím roce štěstí nebo smůlu. Jako každý rok jsme se také dívali na fotky z různých akcí, které se konaly během roku. Následovalo to, na co se děti těšili asi nejvíc. Navštívil nás Ježíšek! Asi jsme byli všichni hodní, protože nám nadělil nové deskové hry, dětské šampaňské na přípitek a nějakou pyrotechniku na symbolický ohňostroj. Děti ještě dostaly vylosované dárky, které donesly. Po přípitku jsme se dívali na film a potom už přišel čas na noční procházku a ohňostroj. Šli jsme, jako už tradičně, na Březské hřiště. Šlo se dobře ani zima nám moc nebyla, dokud jsme nevyšli ze zákrytu lesa, který nás chránil před hrozným vichrem, o kterém jsme nevěděli, dokud nás málem neodfoukl ze silnice. Naštěstí se nám podařilo dojít na hřiště, kde jsme bezpečně odpálili ohňostroj a šli zase nazpět. Na chvíli jsme se ještě zastavili na náměstí, kde děti hrály schovávanou a potom už jsme všichni spěchali do tepla klubovny, kde jsme se ještě podívali na jeden film a šli jsme spát. Ráno už nás čekala jen rozcvička, snídaně, další film a potom jen úklid a odjezd domů.
Zúčastnili se:
Světlušky: Amálka, Bohdanka, Verča, Táňa, Krista