Roverské zimní grilování 6.12.2014 - dlouhá verze

I letos, jako každý rok, se roverský kmen Scoia´tael sešel u vůně grilovaných kuřat, které naložili a později i ugrilovali bratři Procházkové – Termit s Mravencem a Svišť- David Hirt. Než se nám kuřátka proměnila ve zlatavou pochoutku, v klubovně jsme, tak jako každý rok začali malovat společný obrázek a jak to funguje? Každý z nás nakreslí jednu věc a papír pošle dalšímu umělci, a že nám z toho vznikne umělecké dílo nevyčíslitelných hodnot, o tom žádná… Letos jsme se sešli v rekordním počtu a to: Jarek Procházka - Mravenec, Honza a Anička a jejich malý Míša Procházkovi, Terka Jančáková s Kubou Vlčkem, Martin Lysický s Nikčou, Dan Švec s Luckou, Honza Novák - Hrom, Vlaďa Hirt - Kartágo s Míšou Hynkovou, Pavla Aschenbrennerová, Filip Pírek - Flipr, Evča Procházková, Matěj Mlynár a Zbyňa a Ráďa Švecovi. Aby nám dílo šlo od ruky, popíjeli jsme punč. Kuřátka nám z talířku rychle zmizela, tak jsme utvořili další uměleckou skupinu a to hudební, vzali jsme kytary, začali hrát, zpívat, později i tančit. Letos jsme měli dokonce basu, tedy kytaru, která měla jen jednu strunu, ale s tímhle nástrojem se rázem stal hudebníkem úplně každý. Mezi tím, než jsme si pobrnkali, tak si ostatní utvořili dva týmy a přes stůl hráli válku v pinkání vršků, jeden by nevěřil, jak se dokáží u téhle hry lidé bavit. Tenhle večer byl ryze umělecký, z Termita se stal umělecký fotograf a vymýšlel opravdu úžasné pózy, třebas i s přesýpacíma hodinama. Zkrátka a dobře, byl to úžasný večer, který jsme si užili úplně všichni.

Pavla Aschenbrennerová