Tábor v jabloňovém sadu u Lukova 19.7.-3.8.2014 - krátká verze

V červenci na nás čekalo vyvrcholení celého Junáckého roku a to letní stanový tábor. O prázdninách před táborem jsme se několikrát sešli, abychom nachystali vše potřebné a na nic nezapomněli. 19.července jsme konečně mohli vyrazit. Jeli jsme opět se střediskem z Kostelce na Hané, takže celkem jelo 20 dětí. Jak je u nás již tradice, tábor stavíme s pomocí dětí. Takže i letos po příjezdu na tábořiště děti uviděly holou louku a hromadu věcí již složenou z nákladních aut. Naštěstí nám tu pomáhali nejen naši roveři, takže večer už měly děti stany postavené a mohly bydlet. Tábor jsme dostavěli v pondělí a pak už jsme se mohli věnovat hrám, soutěžím, celotáborové hře, apod. Ta byla letos na téma O čestné uznání Roberta Baden Powella. Družiny plnily různé úkoly podobné těm, které ve svém životě dělal i samotný zakladatel skautingu Robert Baden Powell. Během tábora jsme nezapomněli navštívit zvířata v ZOO Lešná nebo hrad Lukov. Tábor jsme si zpestřovali hraním bojových her, z nichž nejoblíbenější je Boj o vlajku. Utkávali jsme se také v různých soutěžích jako Táborová sportovní olympiáda, Zálesácký víceboj, Skautský desetiboj, Střelecký čtyřboj, apod. Bohužel ani nás neminuly prudké lijáky, které nám narušily mírně program, ale i ty jsme nakonec zvládli. Děti mají alespoň zajímavé zážitky. Věřím, že se všem tábor líbil a že se i se mnou těší na další.

Dlouhá verze