Prodej skautských kuřátek 19.4.2014 - dlouhá verze

S výrobou kuřátek jsme letos začali až den před jejich prodáváním v pátek 18.dubna. Kvůli Noční Konici z minulého týdne jsme to dřív nestihli. Na kuřátkovou líheň se nás sešlo: Zelená šestka – Terka Greplová, Amálka Mlynárová, Denča Ochranová, Bohdanka Švecová; Hnědá šestka – Štěpán Bednář; Sokoli – Valča Pírková; roveři a vedoucí – Erik Leckie, Jaroslav Nedbal – Jogin, Jana Nedbalová – Cecilka, VlaďaHirt – Kartágo, Jana Pracná; hosté – Míša Mlynárová. Před začátkem líhně jsem nakopíroval obrysy kuřátek. V klubovně jsme je už jen vystřihávali, malovali očička, vybarvovali a nakonec přilepovali zobáčky, hřebínky, nožičky a špejle nebo kolíčky. Vyráběli jsme celé odpoledne a stihli jsme cca 120 kuřátek. Něco jsme měli ještě z loňského roku, takže jsme měli přibližně nachystáno 150 krásných papírových kuřátek.

V soboru ráno byl sraz v 7:30h u klubovny. Včas jsem tam byl nakonec akorát já. Ostatní dorazil chvilinku po půl nebo až jsme odcházeli na náměstí. Před odchodem jsme si všechno nachystali a na náměstí jsme šli ve složení: Zelená šestka – Amálka Mlynárová, Denča Ochranová, Bohdanka Švecová; Hnědá šestka – Štěpán Bednář; Sokoli – Valča Pírková, Klára Švecová; roveři a vedoucí – Erik Leckie, Jaroslav Nedbal – Jogin, VlaďaHirt – Kartágo a Jana Nedbalová – Cecilka. První příspěvky jsme do kasičky dali my ještě v klubovně. Sotva jsme na náměstí došli před jednotu COOP, už se za námi hrnuli lidé a přispívali. Na oplátku si mohli vybrat nějaké kuřátko. K dispozici jsme měli i nějaké samolepky a pro malé děti nafukovací balónky. Nejvíc se snažily prodávat světlušky Denča, Bohdanka a Amálka. Jak šel někdo kolem, tak se na něj všechny tři sesypaly, až jsme je museli brzdit. To pak nikdo neodolal a aspoň něco málo do kasičky každý přispěl. Počasí bylo celkem dobré, takže i koničtí občané chodili před Velikonocemi nakupovat. A protože holky někdy dávaly lidem kuřátka třeba i po třech kusech, tak mizely celkem rychle. Pak udělaly s Cecilkou ještě kolečko po náměstí po obchodech. V deset hodin jsme už neměli co prodávat a to jsme měli kolem 150 kuřátek. Odebrali jsme se tedy do klubovny, kde jsme udělali tipovací soutěž, kolik jsme nakonec vybrali. To jsme se dověděli, až byl Jogin na úřadě rozpečetit pokladničku. Nakonec jsme vybrali krásných 4611 Kč. Všem občanům konicka a okolí, kteří přispěli, moc děkujeme. Celou částku odešleme na konto nadace Pomozte dětem.