Roverské zimní grilování 7.12.2013 - dlouhá verze

Po roce je to opět tu! Roverská vánoční besídka aneb Roverské zimní grilování. Pojmenujte si to jak kdo chcete. Letošní účast byla následující: Honza Procházka, Jarda Procházka - Mravenec, David Hirt - Svišť, Vlaďa Hirt - Kartágo, Honza Novák - Hrom, Michal Hejl, Pavla Aschenbrennerová, Erik Leckie a na chvilku se tu zastavili Filip Pírek - Flipr a Petr Fidler - Stopař; hosté: Míša Hynková, Anička Večeřová, Dan Švec, Kuba Vlček a Terka Jančáková. Chystali jsme vše už od 16h, aby na 17h kdy je sraz bylo vše nachystané. Bohužel jsme stejně nestíhali, takže přípravy probíhaly za pochodu. Ale nakonec to ani nějak moc nevadilo, bavili jsme se i tak. Je příprava kuřat začala o dva dny dříve, aby se naložená pěkně uležela. Výroba punče zaměstnala skoro všechny, protože bylo potřeba dle Honzy nakrájet spousty ovoce. Takže nakonec bylo v punči víc ovoce než punče. Honza neskrblil a rovnou udělal dva druhy. Bílej a červenej. Po tom bílém se zaprášilo, ani nevím jak, takže později jsem popíjel už jen červený. Mezitím Jarda roztopil gril a strčil kuřátka pěkně do teploučka. Abychom se nenudili, dal jsem do oběhu čistý papír, aby každý něco nakresli. Takto proběhlo několik kol, až vznikl takový mystický obraz, který zřejmě znázorňuje naše aktuální rozpoložení. Pavla nám do toho hrála na kytaru a zpívala. O to jsme se pokoušeli i my ostatní, ale kvalita zpěvu byla oproti Pavle nevalná. Pak už nás vyrušili Mravenec se Svištěm vonícími kuřaty. Každý dostal čtvrt kuřete, takže jsme se nemuseli o ně rvát, aby na nás zůstalo. Venku vesele sněžilo, takže Mravence, Pavlu a Erika nenapadlo nic jiného, než jít stavět sněhuláka. Později jsme se k nim přidali i my. Toto stavění se později zvrtlo v divokou koulovačku. No když je první čerstvý sníh, tak je potřeba ho využít! Promrzlí jsme se vrátili do klubovny zahřát se punčem. Zbytek večera probíhal střídáním povídání a hraní na kytaru se zpěvem. Kolem půl druhé ráno jsme se rozešli. Druhý den dopoledne – vlastně tedy tento den dopoledne – nás čeká ještě úklid klubovny.