Plavání v lázních v Prostějově 7.12.2013 - dlouhá verze

Letos se nás na plávání v Prostějově sešlo 10: Hnědá – Mirek Matoušek, Táňa Vrtková; Zelená – Tom Šilhan, Ondra Janeček; Sokoli – Marek Vičar – Vinči, Ráďa Švec, Beky Leckie, Aneta Gottwaldová; roveři a vedoucí – Erik Leckie a Vlaďa Hirt – Kartágo. V 09:12h jsme odjeli žlutým motorákem směr Prostějov. Někteří ještě nastupovali cestou, aby je nemuseli rodiče zbytečně vozit do Konice. V Prostějově jsme vyrazili nejdřív na náměstí, kde se konaly Vánoční trhy. Dali jsme si tu na dvacet minut rozchod, aby si je každý mohl v klidu projít stánky. Ale Tom, Vinči a Ondra se raději vydali do nějakého rychlého občerstvení na kebab, hambáče a podobné pochutiny. To já si dal raději na stánku Vánoční punč. Vánoční atmosféru je třeba podporovat. S ostatními jsme v klidu prošli stánky a pak vyrazili na místo srazu. Po příchodu do lázní jsme nejprve kukli jako vždy do okénka, kolik a jakých plavců je v bazénu. No, moc jich tam v pravdě nebylo, což nás mohlo těšit. Aspoň jsme mohli víc dovádět. V šatně jsme se rychle převlíkli do plavek, prolítnuli sprchama a hup do bazénu. Skákání bomb a šipek byla naše oblíbená činnost. Vinči nás doplňoval povedenými salty pozadu. A Mirek pro změnu výstavními placáky. Břicho měl rudé jak rak, ale nechal se od Ráďu přemluvit ještě k jednomu. Střídali jsme dovádění ve čtyřech metrech i v metrové hloubce. Pro zpestření naší zábavy jsem donesl mobil s foťákem, abychom měli i nějakou tu vzpomínku. Samozřejmě nesměly chybět závody v plavání. Délka jednoho bazénu je 25m, takže to byl jednoduché. Startovalo se ve vodě. Já stopoval a psal výsledky a Erik vypoštěl tlesknutím závodníky. Výsledky byly nakonec následující: Vlčata a světlušky – 1. Ondra 0:38:02 minuty, 2. Mirek 0:40:45, 3. Tom 0:44:32, 4. Táňa 0:58:68. Skauti a skautky – 1. Ráďa 0:20:97, 2. Aneta 0:31:90, 3. Beky 0.33:93, 4. Vinči 0:50:85. Roveři a vedoucí – 1. Erik 0:20:02, 2. Kartágo 0:23:85. Protože ale většina chtěla jako obvykle navštívit místní lázeňskou restauraci na langoše a hranolky, opustili jsme bazén o něco dřív. Po osprchování, vysušení a obléknutí jsme se přesunuli do patřičné místnosti. Museli jsme ale ještě počkat na holky, kterým to trvalo kapku déle. Zvláště prý učesat Táničce vlasy. V restauraci jsme se nadlábli a pak už se vydali na vlak na cestu domů. Plavání jsme si užili a můžeme se už těšit na další.