Drakiáda a Uctění památky vzniku ČSR 27.10.2013 - dlouhá verze

Dnešní akci pořádali dobrovolní hasiči z Konice ve spolupráci s mateřským centrem Srdíčko a námi konickými skauty. I když s námi spíše sporadicky. Účast celkově byla celkem dobrá, odhadem 150 dětí i dospělých. Zato účast našich dětí už tak valná nebyla: Zelená šestka: Tom Šilhan, Bohdanka Švecová, David Dostál; Hnědá šestka: Adéla Křesalová, Pepa Dostál; Sokoli: Ráďa Švec; roveři a vedoucí: Erik Leckie, Vlaďa Hirt – Kartágo. I když většina tedy přišla se svými rodiči. Sraz byl ve 14h na Březském vrchu u mohyly, ale většinou jsme se sešli až na louce za mohylou. Několik draků bylo už ve vzduchu, takže jsme se s Erikem kochali, kterej lítá nejlíp. Tomův taťka nám hned po příchodu vrazil do ruky jeho draka, kterýmu se lítat moc nechtělo, ať ho dopravíme do vzdu. Erik se ho pokoušel nejdřív rozmotat, ale to taky nějak nešlo. Lidí postupně přibývalo, louka se zaplňovala a draci létaly podle toho, jakou měl vítr náladu. A ta byla taková kolísavá. Po náročných letech byl nástup dětí s draky a jejich vyhodnocení. Vedoucí konických SDH Vlasťa Šmída nakonec vyhlásil vítězi všechny. Takže dostali všichni drobné odměny. Před setměním jsme se ještě přemístili k mohyle, kde Jogin, který dorazil s Cecilkou, položil za skauty kytici. Pak jsme sešli dolů k Sokolovně, kde již čekal místostarosta, ostatní hasiči a taky se připojila Beky. Nastoupili jsme kolem pomníku, u kterého jsme já s Erikem stáli čestnou stráž. Po krátké proslovu a položení kytice jsme se rozešli do svých domovů.