Slibová výprava ke Skautské skále 13.4.2013 - dlouhá verze

Po několikátém letošním odložení jsme se konečně vypravili ke Skautské skále v následující sestavě: Zelená šestka – Tomáš Šilhan, Mirek Matoušek, Michal Krejčí; Hnědá šestka – Klárka Švecová, Filip Křivánek, Vítek Lipenský; Sokoli – Aneta Gottwaldová, Beky Leckie; vedoucí – Vlaďa Hirt – Kartágo. Vyrazili jsme na cestu. Počasí po té dlouhé zimě bylo celkem fajn. Chvílemi jsme se museli brodit blátem, protože ještě nebylo úplně sucho po jarním tání. Nakonec jsme to prokličkovali a dostali se na louku. Tam jsme mohli jít po trávě. Ale pak zase kličkování mezi blátem a skákání přes kaluže. Postupně jsme dorazili k lesu a pak už k vlastní skále. Kartágo si vzal bokem Michala a Klárku, kteří mají skládat svůj slib, aby si s nimi promluvil o jeho významu. Ostatní mezitím nachystali místo ke slibování. Pak už jsme mohli přistoupit k vlastní slavnostní příležitosti. Beky držela Základy junáctví, Tom vlajku, Filip oheň a Aneta fotila. Nejdřív přistoupila ke Slibu Klárka a po ní Michal. Naštěstí nic nespletli a Kartágo jim předal jejich Světluškovský a Vlčácký slibový odznak. Klárku s Michalem jsme tu pak nechali k poslibovému rozjímání a vydali se dolů obhlédnout terén, kde uděláme oheň. Na obvyklém místě to nešlo, protože byla vysoká voda v potoku, takže se přes něj nedostaneme. Aneta s Beky nakonec přece jen našly jedno místo na našem břehu. Vrátili jsme se k našim dvoum slibujícím, posbírali si věci a sešli k budoucímu ohništi. Nanosili jsme kameny a Aneta udělala oheň, aby jej měla potvrzený do stezky. Každý měl něco na opečení, jen s Mirkem se musel Kartágo podělit. Ten už si něco vzít asi zapomněl. Kartágo pak šel schovávat Stopaře a mezitím za námi dorazil se podívat Hrom. Motorku nechal někde nahoře na cestě a sešel za námi dolů. Pak už jsme šli hrát Stopaře. 30 lístků bylo schováno podél cesty. Za dvacet minut dítka našla 28 Stopařů, což je skoro 100% úspěšnost. Nejvíc našel Vítek 9, Aneta 5, Michal 4 a ostatní po 2. Pak jsme uhasili oheň vodou, uklidili kameny a vyrazili nahoru do kopce. Vzali jsme to ještě kolem skály, kde jsme se podívali na vyobrazené skautské symboly. Nahoře jsme si pak zahráli bojovou hru o vlajku. Dvě skupiny si na daném území schovali vlajky. Po zapískání začaly hledat vlajku soupeře. Vybíjet se mohly tak, že plácnuly soupeře do nohy. Ten si pak šel ke Kartágovi dobít život. Kdo našel vlajku soupeře, musel ji donést na své území. Po třech kolech vyhrála s jasným skóre 3:0 skupina Beky, Anety, Mirka a Michala. Pak jsme si ještě zahráli sedací přetahovanou. Dva seděli proti sobě zapřeni nohama, drželi klacek a přetahovali se. Jasným vítězem bez jediné porážky se stal Filip, druhý byl Tomáš a třetí Beky. Před odchodem jsme chtěli hrát proráženou, ale po dvou kolech jsme slyšeli hřmění. Rychle jsme se sbalili a vyrazili. Sotva jsme však vylezli z lesa, začalo pršet. Kdyby jen to. Ještě do toho padaly kroupy a foukal studený vítr. Už nebylo zbytí. Museli jsme v tomto počasí jít domů. Na poli jsme nebyli ničím chráněni, tak jsme to dostávali od přírody naplno. Kousek před Konicí pršet přestalo. V Konici jsme se ještě vyfotili jako vodníci a pak už hajdy ke klubovně a domů.