Prodej skautských velikonočních kuřátek 30.3.2013 - dlouhá verze

Letos jsme se opět zapojili do celorepublikové sbírky nadace Pomozte dětem, kde skauti hrají také velkou roli. Letos jsem bohužel nesehnal vatové kuličky do skořápek, tak jsme v pátek s týdenním předstihem vyráběli kuřátka papírová, která jsme nalepili na špejle, aby bylo možné je zapíchnout třeba do květináče. V sobotu o půl osmé jsme vyrazili s celou líhní opět na náměstí v Konici. Počasí bylo zimní místo jarní, tak i těch lidí tu bylo míň než dříve. Přesto se mnozí z nich usmívali a chodili za námi sami s příspěvkem. Odměnou jim bylo papírové kuřátko s informačním letáčkem. Ale hlavně také dobrý pocit, že pomohli dobré věci. Dětem, které mají v životě méně štěstí. Po nějakém čase se skrz mraky snažilo prodrát i sluníčko, ale žádná velká sláva to nebyla. Mnozí lidé si vzali za příspěvek jen letáček, že kuřátka nechají ostatním. Náš odhad takto vybraných peněz se pohyboval od 3000 do 5000 Kč. Nakonec se vybralo 4067Kč. Všem, kteří přispěli, patří veliké poděkování.