Zimní tábor Dolní Bečva 11.-15.2.2013 - dlouhá verze

Tento rok jsme se vydali do Beskyd do Dolní Bečvy. Z Konice jeli: Aneta, Beky, Erik, Matěj a Filip. Pak s námi jelo Ptení, Vrbátky a taky jeden člen z Plumlova. Na zimní chatu s námi nejezdí Kartágo ale Chiaksee, stejně jako tento rok. 11.2 byl odjezd ve Vrbátkách v 10:00h a v Prostějově v 10:30h. Celá Konice nastupovala v Prostějově. Až autobus přijel, tak tam na nás čekal další vedoucí a to Radek. Pak jsme se usadili a jeli. Během cesty jsme udělali jednu přestávku. Už jsme dojeli a autobus nám chtěl vyjet až k chatě. Ale jelikož byl sníh, tak to autobus nevyjel, ale zastavil nám blízko. Věci jsme naložili na boby a sáně a frčelo se do chaty. Jak jsme všechny věci převezli do chaty, tak si každý určil svoji postel. Pět holek ze Ptení spalo nahoře v pokoji, jinak ostatní spali ve společné místnosti dole. První den jsme se jen zabydlovali a kdo chtěl mohl si jít zaskotačit. Někteří z nás jeli na nákup. Druhý den měla Aneta a Beky službu v kuchyni, podle nás jsme měli největší přínos práce. Většinou když jsme si sedli tak jsme slyšeli SLUŽBA DO KUCHYNĚ!! Určoval se topič v kamnech, ten nosil i dřevo. Na tuhle práci se přihlásil Filip. Dopoledne hrálo Ptení svoji hru HONBA ZA BÁJNÝM SACCELUM. Vtéto hře si za své body kupujete oblečení pro svou postavu, a bojujete proti různým příšerkám. Tuto hru hrají i Vrbátky, ty byli na řadě odpoledne. A Konice se jen dívala. Až tyhle hry skončily, tak kdo chtěl, si zahrál vlkodlaky a cluedo. Erik a Matěj měli snowboard jinak ostatní boby nebo saně takže kdo zase chtěl mohl si jít zajezdit. Tento den Venďa, Hanka a Anet A, onemocněly. Tento den bylo večerní bobování či sáňkování. A Anet G. s Erikem se šli podívat na nějakej svah pro ježdění na snowboardu. Našli jsme pěkný místo po cestě nad chatou. Erik tu hnedka vyzkoušel, jak se jezdí a usoudil, že dobře. Byl tu jak kdyby skokánek přes cestu, Erik jezdil na něj. Pak se rozhodl že se pokusí o 180.Ale nepovedlo se mu to a nabyl si záda, tak s tím dnes radši skončil. Druhý den měl jet Radek domů. A protože Hana byla jeho dcera a bylo ji hodně blbě tak vyrazila domů sním. Rozloučili se a šli na autobus. Odpoledne jsme si šly zase zařádit ven. Poté jsme se šly ohřát do chaty a tam zahráli pár her. Večer jsme měli jít všichni na procházku, ale my jsme se rozhodli jít ještě předtím si zabobovat. A bobovaly jsme několik hodin, a tak Chiaksee usoudil, že půjdeme zítra. Ve čtvrtek jsme šli na výlet a to do Rožnova. Na tento výlet nešly Venďa a Anet A. kvůli své nemoci. Jak jsme vyrazili začali jsme hrát Nálet! a plnit hru co jsme dostali v zadání od Chiakseeho. Úkoly byli například pojmenovat rostliny a zvířata po cestě. Že začátku si Viktorka začala koulet kouli a protože strašně se s tou koulí zdržovala, tak jí ju zakázali. Cesta měla 5km a většina se těšila do obchodu. Jak jsme došli do města tak se dal rozchod a všichni běželi do Alberta. Nazpátek jsme jeli autobusem, kde byla i wifi. Jak jsme dojeli tak jsme si na chvíli odpočinuli a šli jsme na večerní procházku. Hnedka za zatáčkou se chtělo dost děti už chtělo otočit, ale museli jsme jít dále. Moc daleko jsme nedošli. Došli jsme na louku, kde jsme si zablbli. Pak jsme si to zkrátili přes další louku. Jak jsme se vrátili do chaty, tak měla být pyžamová párty. Žádná párty to tedy nebyla! Jen se tu hrálo na kytaru a povídali jsme si. Protáhli jsme večerku o pár hodin. V pátek už byl čas na odjezd. Každý dostal svoji práci a uklízelo se. Byl chvíli čas, tak jsme mohli jít ven. Každý už měl sbaleno. Dopoledne byl čas jít, takže každý naložil své věci na boby či saně a jeli jsme s kopce. Nikdo nečekal, že bude autobus úplně pod kopcem, ale byl. Silnice byla trochu rozsolená, takže naše boby se trochu poškrábaly .Jak jsme viděli tento autobus moc se nám nezamlouval, ale ušel. Tak jsme vyjeli. Tentokrát jsme žádné zastávky neměli. Venďe se blbě dýchalo tak se otevřelo okýnko. Už jsme dojeli a rozloučili a jeli k svým rodinám.

Aneta Gottwaldová