Maškarní bál 1.-2.2.2013 - dlouhá verze

Po roce jsme se v klubovně opět sešli na Maškarní dětský bál. Sraz byl sice až v 18h, ale několik nás tu bylo už dřív, abychom nachystali klubovnu. Nakonec chystal hlavně hlavní organizátor Shrek. V 18:00h tu už byla většina dětí a mohli jsme začít v tomto složení: Hnědá šestka – Klárka Švecová, Zuzka Müllerová; Zelená šestka – Terka Greplová, Michal Krejčí, Amálka Mlynárová, Štěpán Bednář; Sokoli – Valča Pírková, Beky Leckie, Aneta Gottwaldová, Erik leckie, Ráďa Švec, Matěj Mlynár; Vedoucí a Scoia´teal – Lukáš Hejda – Shrek, Jan Nvbák Hrom, Jan Procházka, Vlaďa Hirt – Kartágo; skauti z Kostelce na Hané; hosté – Kamča Vlková, Bohdanka Švecová, Marťa Vlková, Krista Sedláková, Anička. Na úvod jsme si stoupli dokolečka a každý představil sebe a svou masku. Byli mezi námi duchové, víly, Sněhurky, vojáci, myši Harry Potter, dvounohé kočky a dokonce i zeď. Pak už jsme pustili hudbu na tančení a Kartágo s Míšou chystali toasty a párky v rohlíku. Hrom se těšil že bude dělat výčepního, ale hrozně ho zklamalo, že nebude pípa, ale jen nalévání z dvoulitrovek. Proto brzy z výčepu udělal samoobsluhu. Dětem se do tančení moc nechtělo. Nejvíc na place válel nejmladší účastník Bohdanka. Postupně se to ale rozjelo a přidali se i ostatní. Bohužel taky musela brzy odejít. Když jí to Ráďa oznamoval, neobešlo se to bez slz. Pak už jsme se ale vrhli na vyhodnocení nejlepší masky. Protože už se někteří jedinci odstrojili, rozhodli jsme, že ohodnotíme jen ty, kteří vydrželi nejdéle. A tak se na prvním místě umístil Štěpán – Harry Potter, vyhrál medovník, druhé místo Zuzka – kovboj, třetí místo Amálka – víla. Bohužel Erik byl odstrojen a vyprovázel s Rádou a dalšími Bohdanku. Jeho zeď byla totiž nejlepší. Měl na sobě i svítící světlo. Michal už se netrpělivě vyptával kdy se budou prodávat losy. Že má na ně 202Kč. Tak prej za kolik korun bude jeden los. Když jsme mu řekli, že bude jeden los za jednu korunu, tak hned vykřikoval, že si koupí 202 losů. Všichni jsme hleděli, že si jich koupil tolik. Nakonec pak taky vyhrál nejvíc cen. Losování bylo napínavé, ale nakonec se dostala výhra na každého. Po losování vypadali někteří ospale, tak jsme se rozhodli udělat vycházku do Březska o něco dříve. Posbírali jsme jšechny děti a vyrazili. Ostatní vedoucí zatím nachystali klubovnu na spaní. Kartágo s dětma zítím šplhal do kopce. Sice jemně mrholilo, ale šli jsme dál. Pro některá vymrčovadla to byl však nepřekonatelný problém a chtěli jít zpět. Na Březském vrchu jsme dali krátkou pauzu a pak se tedy obrátili a šli zpět. V klubovně Kartágo odevzdal děti a pouze se staršíma šel znovu. Tentokrát až do Březska došli Erik, Domča, Ráďa, Matěj, Krista a Kartágo. Vrátili jsme se patnáct minut po půlnoci a k našemu údivu byla v klubovně tma a relativně ticho. Většina už byla uložená ke spaní a spala. Tak jsme se pak potmě a snaže se potichu taky uložili. Někteří ještě spolu tlachali, ale brzy jsme usnuli všichni.
Ráno nás sice probudilo zvonění na kostele v šest hodin, ale snažili jsme spát dál. Obvyklé ranní štěbetání se tentokrát nekonalo. Vstávali jsme až o půl deváté. Shrek nás prohnal venku krátkou rozcvičkou a skauti mezitím udělali snídani. Pak jsme se jali uklízet klubovnu. Chvíli to trvalo, ale vše se stihlo. Pak už si pro děti přišli rodiče a zbytek se odebral na vlak.