Drakiáda s večerním překvapením v Kostelci nH 16.-17.11.2012 - dlouhá verze

Po schůzce vlčat jsme vyrazili z klubovny s batožinou na zádech na vlakové nádraží. Protože vlak nám jede 16:12h a tma je už v 16:45h, tak Drakiádu bohužel nestihneme. Do Kostelce jsme nakonec dorazili v tomto složení: Zelená šestka - Tom Šilhan, Terka Greplová, Kamča Vlková, Sokoli – Anetka Gottwaldová, Valča Pírková, Erik Leckie, Matěj Mlynár, později dojel Ráďa Švec, vedení – Vlaďa Hirt - Kartágo. Jako výpomoc při večerním překvapení se zúčastnili naši roveři Scoia´teal – Zbyňa Švec, Honza procházka, David Hirt - Svišť, Honza Novák – Hrom, dále ještě – Martin Lysický a Martina Vlková. Po příjezdu do Kostelce jsme svižným krokem vyrazili ke staré škole, kde bylo domluveno zázemí. Před vchodem na nás už mávaly Hanka s Romčou. Ve školní družině už byla banda skautíků z Kostelce, tak jsme si našli místo a ubytovali se. Nejdřív s náma Nikča zahrála seznamovací hru, kdy jsme seděli na židličkách v kroužku. Než se začala dělat večeře, stihli jsme ještě další dvě hry. Pak už se kostelecké skautky a světlušky pustily do chystání večeře. Naládovali jsme se chlebem s máslem a okurkou. Někteří zvládnuli i svačiny z domova. Pak už jsme se začali oblékat, protože nás čekalo večerní překvapení. Někteří sice už trošku tušili, že to bude stezka odvahy, ale asi netušili, že jim ji Domča zpestří trochou strašení našimi rovery. Chystání bylo trošku komplikované, protože Domča včas nevydala rozkazy, kam máme jít a navíc měla trošku zdržení. Pak už jsme po tmě vyrazili za Kostelec, k takovému remízku v poli. Šli jsme kus po silnici, ale naštěstí jsme měli baterku, takže jsme se nevezli na kapotách kolemjedoucích aut. Na začátku stezky byly zapáleny dvě svíčky, ale Svišť který tu měl čekat tu nebyl. Po menších komplikacích pak dorazil. Jako první na stezku vyrazily dvě světlušky z Kostelce. Za chvíli se ale vrátily, že tam cesta končí a neví, kam mají jít. Bylo jim vysvětleno, že mají jít po světýlkách. Vyrazily tedy na druhý pokus, ale za chvíli se vrátily zpět se stejným problémem, přestože Kartágo byl prověřit, jestli svíčky svítí. Podařilo se jim vyjít a dojít až na třetí pokus. Pak už chodily dvojice a trošku to odsýpalo. Když byli na řadě skauti a skautky, tak naši roveři a Domča s Evou přitvrdili ve strašení. Eva kolemjdoucí chytala za nohu a Domča na ně vybafla jako taková čarodějnice. No možná spíš nějaký přízrak ze záhrobí. Za jakýmsi stromem na ně pak vykukoval Hrom, pořád tam a zpátky. Na konci stezky byl dokonce i lítací přízrak. Jen škoda, že byl málo nasvícený, vypadalo by to efektivněji. Na konci stezky pak dítka čekala na ostatní a zpět šla společně. Nikdo nehlásil, že by měl hnědo v trenclích, takže stezka proběhla v pohodě. Po příchodu do družiny, jsme se dívali na film Doba ledová. Pak jsme si pustili ještě něco. Kamča tu s námi na noc nezůstala, protože musela s Marťou domů. Skauti s Domčou se odebrali do tělocvičny, kde se jejich oblíbenou činností stalo houpání na lanech. Večer se už pak šlo spát, ale koničtí skauti s Domčou chtěli ještě vykecávat. Načež je Míša zdrbala, že mají být zticha. Tak bylo ticho.
Ráno byl budíček už v 7:00h a Domča hned zavelela nástup na rozcvičku, která se konala v tělocvičně. Po rozcvičení jsme si zahráli vybíjenou a ještě nějakou hru. Pak už byla snídaně a po ní opět hurá do tělocvičny. Čas hraním zde jsme trávili až do půl desáté. Pak už jsme to museli ukončit, jít se sbalit a uklidit po sobě družinu. Pak už jsme se rozloučili a vyrazili na vlak. Anetka do Kartága celou cestu hustila, že si chce jít koupit něco na benzinku. Ten jí to ale zakázal, protože by tam chtěli jít všichni a to už by nám pak ujel vlak. Na nádraží jsme chvíli čekali, ale pak už jsme zahlédli žlutou housenku jedoucí po kolejích. Nastoupili jsme a jeli domů.