Uctění památky vzniku ČSR 28.10.2012 - dlouhá verze

Součástí dnešní vzpomínkové akce měla být i drakiáda, kterou pořádali koničtí dobrovolní hasiči společně s námi skauty a Mateřským centrem Srdíčko. Kvůli čerstvě napadlému sněhu a zimě bylo toto i plánovaná vatra u Mohyly TGM zrušeno. Sešli jsme se proto jen u Sokolovny. Kdo přišel včas, mohl se zastavit v klubovně hasičů a dát si čaj či něco dobrého na zub. Před pátou jsme se už sešli před Sokolovnou. My skauti jsme tu byli zastoupeni našimi členy: Tomáš Šilhan, Jan Novák – Hrom, Jarek Procházka – Mravenec, Honza Procházka, David Hirt – Svišď, Vlaďa Hirt – Kartágo a Jarek Nedbal – Jogin. Za skauty z Kostelce na Hané s námi byla Míša Hynková. U Sokolovny byli také přítomni koničtí dobrovolní hasiči, starosta p. Novák, místostarosta p. Vařeka a několik konických občanů. Jogin a pan Šmída za hasiče položili k památníku kytice. Pak se ujal slova starosta p. Novák a řekl nám něco o tom, proč jsme se tu sešli. Po ukončení vzpomínky jsme šli ještě do klubovny hasičů, kde nám pan starosta naznačil, co se plánuje se Sokolovnou. Problém je totiž ten, že město nedodrželo nájemní smlouvou a Sokoli dali městu výpověď. Tzn., že i hasiči se odsud pravděpodobně budou muset vystěhovat. Situace je vážná, ale podle starostu zatím není zoufalá.