Tábor u Rýmařova 4.-18.8.2012 - krátká verze

Letos jsme se vypravili na tábor po pěti letech opět do Rýmařova. Ani se nezdá, že je to tak dlouho, co jsme tam byli naposled. Jeli jsme na patnáct dní a děti si také vyzkoušely, co obnáší celý tábor, protože si jej stavěly vlastníma rukama a na konci jej zase bouraly. Pomáhali nám samozřejmě naši roveři, takže byl tábor za 2,5 dne hotov. Pak už jsme si užívali táborového programu. Hráli jsme Boj o vlajku, Blokádu a spoustu dalších her. Soutěžilo se v Táborové sportovní olympiádě, v Zálesáckém víceboji, ve Skautském desetiboji, v plavání, atd. Abychom nedřepěli stále jen v táboře, byli jsme se podívat na Rešovských vodopádech a na Uhlířském vrchu u Bruntálu, kde jsou zbytky vyhaslé sopky. Družiny dětí se také staraly o celý chod tábora. To obnášelo vaření, nakupování potravin, doplňování dřeva, pitné vody, noční hlídky, atd. Většinou vše dobře zvládaly. Celým táborem nás provázela etapová hra Cesta do Indie a zpět. Tu pak vyhrála družina Šmoulů, 2. Doanevel, 3. Kivazumaer a 4. Problémy. Na konci tábora se konal mezidružinový Boj o poklad. Vyhrála družina Doanevel. V celotáborovém bodování vyhrála mezi světluškami a vlčetem Lea Voráčová, mezi skautkami Eva Voráčová, mezi skauty Erik Leckie. Mezi družinami vyhráli Šmoulové.

Dlouhá verze