Puťák z Rýmařova do Mladějovic 25.-27.5.2012 - dlouhá verze

Sraz na krajské kolo závodu jsme si dali v 17:30h u klubovny. Některá vlčata a světlušky tu zůstala už po schůzce, jiná ještě dorazila. Jeli jsme v tomto složení: Zelená – Marek Vičar, Tomáš Šilhan, Michal Krejčí; Hnědá – Anetka Gottwaldová, Beky Leckie; Sokoli – Matěj Mlynár; vedoucí Radim Eliáš – Had, Vlaďa Hirt – Kartágo. V sobotu ještě dorazili Mates Hudák, Erik Leckie, David Hirt – Svišť a Jarek Procházka – Mravenec. S odvozem nám pomohl ještě Shrek. Dítka jsme naložili do aut a vyrazili do Mostkovic. Na místě jsme byli po 18h a hned jsme se zaregistrovali a ubytovali v chatkách. Jen Had se ubytoval pod širákem a Kartágo ve stanu. Chvíli všichni dováděli na hřišti s pískem nebo se jen tak poflakovali. Bylo krásně slunečno a vedro, takže v písečku bylo bosky příjemně. Večer byla v plánu první část závodu. Mělo se jít do letního kina na pohádku Na vlásku, na jejíž motivy se budou závody konat. Jenže byly hlášeny deště, takže se rozhodovalo, jestli tam půjdeme. Nakonec se šlo i s pláštěnkami. Sotva se začala pohádka promítat, začalo pršet. Nejdřív jen tak lehounce, ale postupně déšť zesiloval. I přes oblečené pláštěnky jsme začínali být mokří a některým byla zima. Asi v půlce jsme to zbaběle vzdali a šli do chatek. Večer už žádný program v plánu nebyl, tak si dítka povídala ve stanech, nebo šla spát.
Budíček jsme měli volný, ale snídaně se vydávala mezi osmou a půl desátou. O půl desáté měl být nástup, ale co čert nechtěl, začalo pršet. Ten se nakonec konal v hangáru. Start byl nakonec o hodinu posunut. Dítka mezitím byla v chatkách, nebo stavěla z písku různé stavby. Pak už se vedoucí stanovišť přemístili na místa a mohla vyběhnout první hlídka. Byla to naše konická, protože Anetka si vylosovala startovní číslo 1. Kartágo byl hned na prvním stanovišti s logickým myšlením. První dvě šifry zvládlo naše družstvo bez problémů, ale zasekli jsme se u třetí poslední. Byla to upravená mřížka, ale jak ji vyluštit, na to nepřišli. Za celý závod to ze 17 hlídek zvládly pouze tři. Z toho jedna tuto šifru znala a 2 hlídky na to přišly během plnění úkolu. Už od začátku nám na stanovišti pršelo, že se nám začaly rozpíjet papíry. Naštěstí se tu přichomýtl Had, který nám sem dopravil Kartágovo auto, takže aspoň částečně mohly být papíry a hlídky v suchu. Nakonec asi po dvaceti minutách přestalo pršet. Ale zákon schválnosti říká, že pokud bysme to auto neměli, tak by pršelo dýl. Na stanovišti nám to odsýpalo poměrně rychle, hlídky sem přicházely také rychle, takže jsme neměli s Kýblem pomalu ani čas se najíst. Řešili jsme to tudíž za pochodu. Kolem 15 hodiny přiběhla poslední hlídka a my pak mohli vyrazit do kempu na oběd – guláš. Naše konická hlídka už doběhla do cíle a bavila se především stavěním z písku. Některé stavby měli opravdu hezké. Kartágo pak vystřídal Matese, Matěje a Erika v obchůdku se skautskými drobnostmi. Ti se pak šli projít, aby poznali zdejší krásy. Postupně přibíhaly další hlídky a v kempu bylo cítit napětí, kdo by mohl tak vyhrát. Čas běžel, přiběhla poslední hlídka a blížil se čas vyhlášení výsledků. Tentokrát už bylo celkem hezky a déšť nám nehrozil. Chvíli před setměním byl nástup na vyhlášení výsledků. Začalo se tradičně od posledního místa. Při vyhlášení posledního místa jsme si oddychli. Poslední nejsme. Nakonec naše hlídka skončila mezi chlapeckými na pátém místě z osmi hlídek. Na krajské kolo to není tak špatné. Zvítězila pak hlídka vodních vlčat z Prostějova. Mezi holkami zvítězila hlídka Berušek z Šumperku. Jak už se stmívalo, vytáhla každá hlídka lampionek, který dostala, a všechny je začaly zapalovat. Po chvíli se nebe nad námi rozzářilo letícími lampiónky. Byla to krása. Pak už byla volná zábava. Kdo chtěl, mohl se jít podívat na film Vzhůru do oblak. My kartágo, Anetka, Beky, Marek, Erik, Mates jsme se šli projít a pak jsme se taky přidali k divákům. Večer někteří trávili plkáním, jiní dováděním.
Ráno byl budíček, jak kdo chtěl. Akorát snídaně byla jako včera od 8 do 9:30h. Na desátou hodinu byl domluven odjezd. Do té doby jsme museli uklidit chatky. Ve chvílích volna většina našich dětí byla na písku a stavěla hrady. Chvíli před odjezdem Kartágo nemohl najít klíče od auta. Ať hledal jak chtěl, nenašel je. Nezbývalo mu tedy nic jiného, než aby mu bratr Svišť dovezl náhradní. Se smíšenými pocity pak rozvážel dítka domů. Doma při úklidu, co asi nenašel na zemi…klíče ?