Maškarní bál 24.-25.2.2012 - dlouhá verze

Po roce je to tu zase – Maškarní bál. Chystat jsme měli v 17h, ale Shrek – pořadatel nikde. Za chvíli měl přijet zbytek našich dětí a oddíl z Kostelce a Shrek teprve dorazil. Když nám popsal všechno zdržení a problémy co ho potkali, začali jsme chystat klubovnu. Dítka už tu byla skoro všechna, ale nachystáno nic moc. Trochu ve zmatku jsme pokračovali a zjistili, že nejede pípa na točenou kolču. Po několika marných pokusech Shrek zajel pro Pavla, kterej nám to během chvíle zprovoznil. Pak už jsme začali dokončovat přípravy. Děti v maskách už byly nachystané a Kartágo místo Shreka zahájil bál představením masek. Všichni jsme stáli v půlkruhu a snažili jsme se uhádnout, za koho kdo jde. Většinou jsme se trefili. Pak už Kartágo, Hrom, Pavla a Míša určovali 3 nejlepší masky. 1. místo bylo nerozhodně mezi černoškou a čarodějkou. To později rozhodnul Shrek. Nakonec byla za nejlepší masku vybrána Černoška z Kostelce, druhá čarodějnice – Beky – a třetí místa byla dvě pirát – Lea a Mušketýr –Elenka. Pak byla ještě vybrána nejnápaditější maska a to byla housenka – 4 dítka z Kostelce. První místo jako každý rok vyhrálo dort a také již tradičně jsme jej snědli všichni společně. Mezi tím se tančilo, pařilo, dovádělo a řádilo. Občas Shrek toto dovádění spestřil tím, že doprostřed klubovny hodil hrst bonbónů. Vznikl chaotický zmatek, kdy každé títě chtělo ukořistit co nejvíce bonbónů. Zahráli jsme si také klasickou hru, kdy jsme dali doprostřed místnosti židle a všichni kolem nich chodili. Jakmile přestala hrát hudba, každý musel obsadit židli. Na koho nezbyla, vypadl z kola ven. Do toho všeho Honza s hromem točil kolču a Míša s Kartágem dělala toasty. Pavla s dětma pařila na parketě a bylo to tu supr. Pak už konečně přišla doba prodeje losů do tomboly. U Honzu se vytvořila dlouhá fronta, která ne a ne se zmenšovat. A protože losy stály pouhou korunu, prodal jich necelých 600ks. Děti vykoupily všechny, že ani na vedoucí losy nezbyly. O půl jedenácté jsme mohli losovat. Cen byla spousta a všichni už se těšili, co vyhrají. Hlavní losovatel byl Honza. Dítka napínavě napínala svá ouška a doufala, že něco vyhrají. V tombole byla spousta věcí od polštářů přes fixy, bloky, drobné hračky, omalovánky až po ty hlavní ceny jako dětské floorbalky a poukazy na účást zdarma na Akci Noční Konice a na třídenní akci Cimburk. Po losování jsme už začali pomalu se balit, abychom se na spaní přesunuli do školní tělocvičny. Kartágo s Míšou se s dětmi přesunuli a Shrek, Honza, Hrom a Pavla uklidili klubovnu. Když si každý našel v tělocvičně místo na spaní, starší část dětského osazenstva si u Kartága vydupala noční výlet do Březska na Vinohrádek. Přestože venku trochu mrholilo a Kartágo byl nachlazen, svolil a šlo se. Je to přeci tradiční věc, když se pořádá akce přes noc, tvrdil Erik. Koneckonců měl pravdu. Naše skupina čítala přibližně 12 osob. Nejvystrašenější ze všech byl malej Míša, kterej pořád opakoval, že se bojí. A že šel jen proto, že si myslel, že je to povinné. Občas jsme se navzájem strašili, ale sranda přeci musí bejt ;o) Na vinohrádku jsme pobyli jen krátce, ale i tak starší holky a kluci stihli vystrašit ty menší scénou, že je někdo u lesa a běží na ně,, že jim chce něco udělat. Tímto je strašili ještě půlku cesty zpět. Po příchodu do tělocvičny jsme se ještě rozhodli, že si zahrajeme fotbal. Hráli malí i velcí. Kartágo, Matěj M. a banda drobotiny proti Erikovi, Matějovi H. a bandě drobotiny. Ze začátku to vypadalo jako jasná záležitost Erikovýho družstva, protože brzy vedli již 3:0. Pak se ale jejich mašina zasekla a Kartágovci srovnali skóre na 3:3. Po změně stran a krátkém odpočinku jsme pokračovali. Štěstěna se obrátila k družstvu Kartága, které nakonec vyhrálo 7:5. Hráli jsme až do čtvrt na tři do rána, takže už byl nejvyšší čas vyhnat všechny spát. Někteří si ve spacácích ještě povídali, ale postupně jsme pousínali všichni.
Ráno se už někteří prý probudili kolem šesté, ale povídat si a rušit ostatní začali až o sedmé hodině. Přestože nikdo nevyhlásil žádný budíček, někteří se začali balit. Toto způsobil zřejmě Matěj M., který se balil, protože musel odjet dřív. Vstávali jsme v osm hodin. Pod vedením Erika byla ve vedlejší tělocvičně rozcvička. Holkám z Kostelce Domče, Evě, Káje a Saše se do vstávání nechtělo, tak nám místo toho připravili snídani. Po rozcvičce jsme až do snídaně hráli vybíjenou záchranku. Když jsme snědli tousty s nutelou pokračovalo se v hraní. Střídali jsme záchranku s hrou Hu-tu-tu-tu. Pak už se všichni pomalu rozjeli domů a Maškarní bál skončil.
Účast byla následující: Zelená šestka – Marek Vičar, Michal Krejčí, Áďa Sikorová, Tom Šilhan, Terka Greplová, Hnědá šestka – Filip Matůš, Valča Pírková, Beky Lecki, Anetka Gottwaldová, Sokoli – Erik Leckie, Mates Hudák, Mates Mlynár, Ráďa Švec, vedení + Scoia’teal – Honza Procházka, Pavla Aschenbrennerová, Lukáš Hejda – Shrek, Honza Novák – Hrom a Vlaďa Hirt – Kartágo. Z Kostelce na Hané se pod vedením Míši účastnilo 15 dětí.