Strašidelný večer ve Ptení 3.12.2011 - dlouhá verze

Letošní Strašidelný večer se konal opět ve Ptení. Sraz byl u klubovny na Obecním úřadě. Účastnili se skauti ze Ptení, několik místních ptenských občanů a my skauti z Konice: Beky Leckie, Anetka Gottwaldová, Tomáš Šilhan, Erik Leckie, Mates Hudák a Vlaďa Hirt – Kartágo. Když už jsme se všichni sešli, vyrazili jsme naším malým průvodem přes Ptení nahoru ke škole. Nejlepší masku měl Erik alias Hrabě Drákula. Toho by se člověk ve tmě opravdu leknul. Jeho sestra Beky ale vypadala taky děsivě. Měli jsme s sebou i louče, takže náš průvod vypadal určitě impozantně. Došli jsme až k místnímu zámku, kde jsme si dali pauzu a v sále si zahráli několik her. Chiaksee mezitím nachystal ve sklepních chodbách stezku odvahy. Vedly nás pouze blikotající svíčky na zemi. Přes všechny hrdinské řeči šel málokdo sám. Pak nás Chiaksee vzal ještě dovnitř zámku a provedl nás některými místnostmi. Měli tu mít i klubovnu, ale nakonec z toho sešlo. Po této prohlídce jsme se už odebrali zpět do klubovny, kde byla celá akce ukončena.