Plavání v Prostějově 12.11.2011 - dlouhá verze

Dnes na plavání nás jelo 3 skauti, 1 vlče, 6 světlušek, jedna neskautka a jedno vedení: Ráďa Švec, Honza Rozsíval, Erik Leckie, Tom Šilhan, Peťa Jedličková, Áďa Sikorová, Klárka Švecová, Anetka Gottwaldová, Beky Leckie, Valča Pírková, Klárka Kamenná a Vlaďa Hirt – Kartágo. Po příjezdu do Prostějova jsme měli ještě chvíli čas, tak jsme si udělali naši již tradiční procházku na náměstí, mrkli se do Prioru a zde pak navštívili Asijské bistro a dali si něco dobrého k snídani. Čekání na objednávky jsme si krátili klábosením. Pak už jsme se vydali k soše T.G.Masaryka, kde byl sraz s druhou polovinou skautíků. Honza cestou ještě stihnul navštívit dvoje klenotnictví, aby si koupil naušnici, ale ani v jednom neuspěl. V prvním takové neměly a ve druhém se mu žádná nelíbila. Za chvíli jsme už byli v lázních a všichni jsme se hned vrhnuli k okénku, které je pod úrovní hladiny a dívali se, na již plavající plavce. Za chvíli jsme tuto činnost přerušili a šli si koupit vstupenku. Kluci i holky jsme si vzali, každá skupina šatnu pro sportovce, a za chvíli jsme už byli ve vodě. Nejdřív jsme se vyřádili při skákání do vody a pak si i trošku zaplavali. Každý jsme byli chvíli ve 4 metrové hloubce a hned jsme zase odpočívali v jednometrové hloubce. Co chvíli se jak jinak strhla oblíbená zábava, házení kamarádů do vody. „A to si říkají kamarádi :o)“. Dokonce jsem se i divil, že na nás dnes při této zábavě nevyběhnul plavčík, který nás jinak rád sprdne. V polovině naší koupací doby jsme si dali závody v plavání na jednu délku bazénu, což je 25m. Výsledky nakonec byly následující. Skauti: 1.Erik 1:24:80, 2.Ráďa 0:29:70, 3.Honza 0:54:70. Vlčata a světlušky: 1.Anetka 0:34:00, 2.Valča 0:35:50, 3.Beky 0:38:00, 4.Áďa 0:47:30, 5.Tom 0:52:20, 6.Klárka Š. 1:14:40. Peťa a Klárka K. se nezúčastnily. A jako jediný vedoucí Kartágo celou délku bazénu zdolal za 0:21:80. Pak už jsme zase řádili, jen od nás voda cákala. Bohužel 2 hodiny utekly jak voda a přestože jsme ještě všichni nebyli unavení, museli jsme do sprch. Chvíli jsme měli ještě čas na schládnutí a ten jsme rádi strávili v přilehlé restauraci, kde jsme si dali Langoše nebo hranolky. Pak už jsme vyrazli na vlak. U nádraží si převzali rodiče Toma a my ostatní jsme se motoráčkem dokodrcali až domů.