Maškarní bál 12.-13.2.2011 - dlouhá verze

Po úspěšném minulém roce, jsme Maškarní bál pořádali letos znovu. Z Konice se jej účastnili: Valča Pírková, Míša Mlynárová, Terka Greplová, Mates Hudák - Hudy, Erik Leckie, Petr Lehký – Naháč, Radek Švec, Kuba Gottwald, Lukáš Hejda – Shrek, Vlaďa Hirt – Kartágo a podívat se na nás přišel ještě Honza Novák – Hrom. Dále přijely také oddíly z Kostelce na Hané a Přemyslovic. Po zahájení v 16h, každý z účastníků představil svou masku. A že to byly masky rozličné: žába, víla, strašidla, mumie, kouzelník, babka, pirát, čerti a hodně kovbojů a kovbojek. Za chvíli jsme to na parketu rozjeli a tančilo se ostošest. Hodně však k tomu přispěla hudba od Maxim Turbulenc, která se linula z našich repráků. Zahráli jsme si k tomu taky několik her. Například pojídání párku přivázaného na provázek ve dvojicích. A věřte nebo ne, byla to sranda. Hlavně ten párek chytit do pusy bez použití rukou. Ve chvílích odpočinku jsme se občerstvovali točenou Kolčou, párkem v rohlíku a toustama. Občas se vedoucí v kuchyňce nestačili otáčet při výrobě občerstvení a točení pití. Někteří nedočkaví zvědavci se už vyptávali, kdy bude tombola, ale bylo jim odpovězeno, že je ještě čas. Mezitím jsme vyhodnotili soutěž o nejlepší masku. Vyhrála a dort ve tvaru hlavy klauna získala Mumie v podání Matese Hudáka. Na druhém místě skončila maska babky z Přemyslovic a třetí byla maska žabky z Kostelce. Takže nakonec první tři místa obsadily všechny zúčastněné oddíly (to proto, aby se nehádaly a nezáviděly si :o). Pak se pokračovalo v tančení, dovádění a soutěžení. Když Shrek začal prodávat lísky do tomboly, tak se u něj vytvořil dlouhý had stojících a lístkůchtivých dětí. Aby ne, když jeden los stál korunu. Po prodání lístků se začalo losovat. Losovala Míša s Romčou a výhry slavnostně předával Shrek v převlečení za roztleskávače. Vyhráli skoro všichni. Nejvíce se radoval z výhry Malej Bobr, který už nějakou dobu není dítě. No, i když… Radost z plyšového srdce mu kazila jen skutečnost, že nevyhrál i to druhé plyšové srdce. Večer se už ti menší začali chystat na kutě, tak jsme jim na dobrou noc pustili Lvího krále. Taková hezká pohádka, u které už někteří usnuli. My ostatní jsme zatím hráli vedle v klubovně různé hry. Pak se pouštěl film i zde. Večer jsme šli ještě se staršími na procházku do Březska. Naším cílem bylo, jako už tradičně, dětské hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Holky z Kostelce už plánovaly na léto, jak udělají přepad tábora na Baldovci. Když jsme trochu vymrzli, odebrali jsme se ke klubovně. Byli jsme zvědaví, jestli se na náměstí bude na zemi válet ještě ten opilec. Po cestě na Březsko se ho Kartágo pokoušel probudit, ale on jen něco zahuhňal a spal dál. Protože bylo něco málo pod nulou, Kartágo na něj raději zavolal policajty, aby ho odvezli. A asi odvezli, dokonce jsme cestou potkali policejní auto, tak ho třeba vezli domů. Po návratu ke klubovně se chtěli ještě někteří jít projít znovu ještě někam, ale to už Kartágo zavrhnul. Takže jsme se posbírali a šli spát. Jenže ti co spali se Shrekem v klubovně, tak se prý moc nevyspali. Skoro celou noc jim Shrek chrápal a když konečně usnuli, tak se v 6h rozezněly zvony na kostele, který je hned vedle. Ráno byli vzhůru jako první ti nejmenší. Kartágo si s nima pak udělal rozcvičku a proběhl kolem klubovny. Ti starší, prý si udělají rozcvičku sami se Shrekem, ale řekl bych, že probíhala ve spacáku. Při snídani jsme si ještě pustili film a pak už se začalo uklízet. Maškarní bál se všem moc líbil. Hlavně těm nejmenším. Takže příští rok snad uděláme další.