Vánoční besídková pařba 11.-12.12.2010 - dlouhá verze

Vánoční doba už je tady, a jako každý rok se scházíme na Vánoční besídce. Sraz byl stanoven na 14:00h a hned začínáme s chystáním klubovny. Dorazili jsme v tomto složení: Anetka Gottwaldová, Beky Leckie, Terka Greplová, Valča Pírková, Marek Vičar, Honza Rozsíval, Ráďa Švec, Erik Leckie, Mates Hudák, Kuba Gottwald, Lukáš Hejda – Shrek, Vlaďa Hirt – Kartágo a z Přemyslovic tu byl také Michal. Pozvání přijali také čestní členové našeho střediska Ladislav Šín – Bor a Leopold Färber – Akela. Zahájili jsme pokřikem vlčat a Sokolů. Poté jsme se od Bora dověděli, proč se slaví Vánoce a jaký svátek že to vlastně je. Poté se ještě Akela podělil se svými vzpomínkami na Vánoce v kriminále, kde strávil několik let za protikomunistický odboj. Pokusili jsme se také zazpívat několik koled, ale protože nám to moc nešlo, raději jsme to vzdali, abychom moc nenaštvali ducha Vánoc. Následovalo promítání DVD fotek z tábora na Baldovci. Všem se to moc líbilo a dítka odměnila Kartága za tvorbu fotovidea potleskem. Samozřejmě ho to moc potěšilo. Na chvíli jsme se pak vyřádili venku koulováním, abychom se připravili na další část programu. Vyzkoušeli jsme také jeden z Vánočních zvyků – odlévání olova. No, vlastně jsme to poupravili na odlévání vosku. Ale význam toho stejně zůstává stejný. Každý si při odlévání svého kousku něco přál. Kuba nejdřív odlévat odmítal, ale když zjistil, že si při tomto zvyku má něco přát, hned se sháněl po vosku, aby se přidal. Jen se ale mohl zařadit do fronty čekajících dítek a nepředbíhat. Kartágo si přál, aby děti, hlavně kluci, už nezlobili a poslouchali, ale stejně ví, že toto přání je nesplnitelné. Ale kdo ví… Po chvíli, kdy přestalo pršet, jsme se vydali na krátkou procházku, kdy dítka museli část svých peněz utratit ve večerce. Po návratu jsme se seskupili u našeho vánočního stromečku a čekali, co nám přinesl Ježíšek. Bylo toho spousta. Každý kdo dal do společného hrnce nějaký dárek, tak zase od jiného skautíka nějaký dárek dostal. Našlo se tu i několik dárečků pro konkrétní osoby a dokonce někteří mysleli i na své vedoucí. Ti byli samozřejmě moc potěšeni. Po předání dárečků Erik, Honza a Kartágo začali chystat večeři. Když pak Mates odnesl tác s chlebem a salámem k ostatním, vrhli se na něj všichni jako supi a tác hned zel prázdnotou. Po večeři nás už čekalo promítání filmů. Opět jako každý rok zvítězila mezi všemi rodinná komedie s osmiletým capartem Sám doma. Po promítnutí dvou filmů jsme vyrazili na noční vycházku na Badalku. Na místě jsme pustili ohňostroj, který se nám moc líbil. Jen někteří měli řeči, že byl moc krátký. Ale že by na něj finančně přispěli, to ne. Po návratu nás čekaly další dva filmy. Ve dvě ráno jsme se konečně uložili ke spánku, ale kluci ještě tak do tří do rána vykecávali. Pak už jsme usnuli všichni. Ráno Kartága vzbudil v sedm hodin kostelní zvon. Chudáci lidi, kteří tu bydlí. Ale ty si na něj už asi zvykli a odbíjení je už třeba nebudí. Děti si vymrčeli další film, tak jsme si pustili Sám doma 3. Bohužel jsme se na něj nedodívali, protože jsme v 9h museli začít uklízet. Klubovna se má malovat, tak je potřeba uklidit a vystěhovat celou zadní místnost. Dítka většinou ani neprotestovala, a tak to šlo dobře od ruky. Později dorazili 3 členové roverského kmene Scoea´teal, aby nám pomohli s těžkými skříněmi. Když bylo hotovo, zbyl ještě čas na velkou koulovačku před klubovnou. Do té se zapojili s velkou vervou i Scoea´teal. Bitka to byla řádná a všichni kluci i holky si ji užili. Tímto jsme už ukončili letošní Vánoční besídkovou pařbu a také jsme se rozloučili s rokem 2010.