Výstava k 90 letům založení skautingu v Konici 24.9.-7.10.2010 - dlouhá verze

Ve čtvrtek 23.9. nás čekalo chystání výstavy. Sešli jsme se v klubovně, abychom přenosili věci do výstavní síně na zámku. Nakonec jsme chystali v tomto složení: Erik James Leckie, Jan Novák – Hrom, Radim Eliáš – Had, Lukáš Hejda – Shrek, David Hirt – Shrek, a Vlaďa Hirt – Kartágo. Rozmístili jsme tabule, stoly a rozmístili fotky, kroniky, stezky, časopisy, historii, skautské zajímavosti, ukázky z naší činnosti a ukázky grafik br. Ladislava Ruska - Šamana. Za tři hodinky jsme měli vše hotovo a mohli jsme se těšit na zítra na vernisáž.
Vernisáž jsme naplánovali na 16:30h. Po čtvrté hodině už se před zámkem scházeli br. Šaman, Jambo, Mauler, Akela a několik našich skautíků. Doufal jsem, že bude přítomno i více lidí z konické veřejnosti, ale byly tu jen dvě maminky. Od Terky a Erika s Beky. Po krátkém Kartágově uvítání a zahájení se ujal slova Akela, takový náš řečník. Poté si ještě vzali slovo Šaman a Jambo. Po nich ještě dvakrát Akela. Už sice projevy nemá tak dlouhé, ale asi si to vynahrazuje četností. Po zahájení za námi dorazil ještě bývalý člen Michal Pírek – Miguli, který je vojákem z povolání. Přivezl videa a fotografie z Afgánistánu, kde byl na misi.
V průběhu týdne navštívilo výstavu jen pár lidí. Dáno to bylo také škaredým počasím. Buď bylo zataženo a zima a později také dlouho pršelo. A to se nikomu nikam nechce a každý už raději sedí doma. Druhý víkend se už počasí o něco polepšilo. Počasí už trochu přálo vycházkám, a tak navštívilo výstavu cca 38 lidí.
Celkem zhlédlo výstavu na 150 návštěvníků. Věříme, že se výstava všem líbila.