Maškarní bál 27.-28.2.2010 - dlouhá verze

Začátek letošního Maškarního plesu byl v 18h. Shrek však s několika pomocníky tu byli už dřív, aby to tu trochu nachystali. Hned na začátku nás v klubovně postihla taková nemilá událost, že nám neodtíkal záchod. Zkoušeli jsme jej proštárnout klackem, ale bez úspěchu. Jelikož na nějakou větší opravu nebyl čas, museli jsme chodit ven. Kolem osmnácté hodiny už se tu všichni scházeli, až nás tu byla plná klubovna. Z Konice jsme tu byli: Beky Leckie, Peťa Lehký – Naháč, Erik Leckie, Kuba Gottwald, Patrik Sedláček – Juan, Radek Švec, Filip Pírek Flipr, Honza Hájek, Jan Novák – Hrom, Lukáš Hejda – Shrek a Vlaďa Hirt – Kartágo. Dále tu bylo 7 malých neskautů ze Štarnova a Ochoze a 11 dětí se čtyřmi dospělými z Kostelce na Hané. Po příchodu všech zúčastněných Shrek zahájil Maškarní bál. Všichni jsme se představili a řekli, za jakou masku jdeme. Pak už se hrály hry a klubovna se proměnila v parket, kde se tančilo a pařilo. Vydováděli se hlavně ti nejmenší. Mezitím Kartágo s Míšou připravovali toasty a párky v rohlíku, aby si všichni mohli koupit něco dobrého na zub. K dispozici byla také točená koala a sladkosti. Všichni se ale hlavně těšili na tombolu. A že se mohly vyhrát pěkné ceny, nemusím ani zmiňovat. Na prodej lístků se stála velká fronta, proto se v prvním kole mohlo koupit jen 5 lístků. Ale dostalo se na všechny a v druhém kole už se nakupovalo dle libosti. Samotné losování bylo pro všechny napínavé. Losovalo se kolem 30ti cen. Hlavní cenu poukázku na akci Cimburk zdarma, vyhrál Naháč. Dostalo se skoro na všechny a na ty, na které se nedostalo, vyšla ještě cena útěchy. Pak byla volnější zábava a dívali jsme se na film G-Force. Někteří už pomalu usínali, jiní s napětím sledovali tento příběh. Kolem půlnoci, jsme ještě malá skupinka vyrazili na noční procházku. Byli to tito odvážlivci: Naháč, Erik, Ela, Domča, Saša, Hrom a Kartágo. Naším cílem byl původně jen Březský vrch. Ale protože bylo pěkně a šli samí „odvážlivci,“ pokračovali jsme až do Březska. Za neustálého povídání a strašení se navzájem, jsme došli až na hřiště, takzvaný „Vinohrádek.“ Prorože tu byla skluzavka, nemohli jsme ji nevyužít. Když jsme si zařádili, byl čas vydat se zpět. Cestou se Hrom schoval do křoví, a když zrovna kolem procházely holky, tak zachrochtal jako divočák. Holky zaječely a málem se poroučely do příkopy. My ostatní jsme se smáli na celé kolo. Po příchodu zpět do klubovny už většina dětí spala. Zbytek příchozích se taky uložil, ale místo spaní si tam ještě vyprávěly a drbaly. Také vedoucím se spát ještě nechtělo, tak v kuchyňce také drbali a vyprávěli. Budíček byl kolem osmé, ale většina už byla dávno vzhůru. Na snídani jsme měli dobré rohlíčky se salámem a zelím. K pití byla k dispozici ještě koala co zbyla a nebo čerstvý čaj. Po snídani si Erik s naháčem vymohli ranní rozcvičku ve formě běhu. Tak jsme se všichni sebrali a pod vedením Kartága jsme vyrazili poklusem klus. Doběhli jsme k potoku, kde jsme se pokochali tím, jak krásně teče. Mezitím jsme počkali na pomalé a líné běžce a pokračovali dál ke klubovně. Tam jsme si zahráli hru na bouchání balónků. Kdo měl u sebe nafouknutý balónek, byl balónkář. Ostatní měli za úkol jim tyto balónky prasknout. Byla to celkem švanda. Pak jsme si ještě zahráli hru Volám volám vyvolávám ve zbytku času jsme se rozdělili a v klubovně zahráli několik her jako pantomimu, Česko a Člověče nezlob se. Pak už nám nezbylo nic, než jen uklidit klubovnu, rozloučit se a doufat, že maškarní bál bude příští rok zase.