Velká Vánoční besídková pařba 18.-19.12.2009 - dlouhá verze

Rok uplynul a je to tu zase. Vánoční besídka spojená s přespáním v klubovně. Sraz byl určen na 14h, ale v tu dobu tu byli kromě Kartága a Jany ještě jen Kuba s Anetkou. Za chvíli Kuba začal „vyhrožovat“, že jestli nikdo nepřijde, tak jde domů. Asi za půl hodiny se začali trousit i ostatní. Poslední účastník dorazil až kolem 16h. Nakonec jsme se tu sešli: Ráďa Švec, Arna Rozehnal, Anetka a Kuba Gottwaldovi, Beky a Erik Leckie, Patrik Sedláček – Juan, Mates Hudák, Jana Pracná, Lukáš Hejda – Shrek a Vlaďa Hirt – Kartágo. Na začátku jsme čekali než přijdou ostatní, ale když nás tam stále bylo jen 6, tak jsme si místo zahájení pustili film Alvin a Chipmunkové. Po filmu už tu byli všichni, jenže Arna a Juan si museli jít ještě pro věci a tak se vše protahovalo. Kolem 16h se za námi přišel také podívat Akela a Jarek Šincl. Svou návštěvou nás také poctili Michal H., Flipr s Nikou. Pak už jsme si mohli konečně pustit fotky z tábora. A pak také videoprůvodce táborem. Nakonec se to všem líbilo. Po chvilce napětí pak už konečně přišel Ježíšek. Pro středisko přinesl 2 stolní hry, stan, spacák a na večerní vycházku Římské svíce. Dále pak každý dal do krabice jeden dárek. Z této pak Flipr poslepu po jednom dárky vytahoval a náhodně je pak rozdával. Dostalo se na každého, kdo nějaký dáreček dal. Pak už všichni netrpělivě vyžadovali další film Polární expres. Filmy jsme prostřídali večeří, kdy jsme měli chleba se salámem. A aby nám u filmů neodešla chuť na něco dobrého, pojídali jsme brambůrky, cukroví a popíjeli k tomu kofolu. Kolem osmé dorazila také Míša Hynková z Kostelce a na chvíli se také přišli podívat Honza P. a Zbyňa Š. Kolem desáté večer jsme se vypravili na večerní vycházku, jejíž součástí bude i slibování Shreka a poté besídkový ohňostroj. Vyrazili jsme přes náměstí na Březský vrch. U mohyly jsme zapálili louče a Shrek mohl začít skládat slib. Trošku se zasekl, ale po malé nápovědě jej v pořádku dodělal. Poté jsme nechali Shreka u mohyly samotného, aby o svém slibu popřemýšlel. My ostatní jsme se světle loučí odebrali na Badalku, udělat si malý ohňostroj. K dispozici jsme měli Římské svíce a nějaké petardy. Vymrzlí jsme poté dorazili do klubovny. Nachystali jsme si věci na spaní a pustili si ještě jeden film s oblíbenou hereckou dvojicí Terence Hill a Bud Spencer Jestli se rozlobíme, budeme zlí. Ráno jsme vstávali kolem osmé hodiny. Na snídani jsme si dali vánočku s marmeládou. Před ukončením a úklidem klubovny jsme si pustili ještě jeden film. Protože jsme klubovnu používali všichni, je logické, že jsme ji také všichni museli uklidit. Pochopili to všichni kromě Arnu. Ten se rozhodl utéct. Ale byl doveden zpět Joginem, který se za námi přišel na chvíli podívat s Betlémským světlem. Po potrestání mu bylo řečeno, že uklízet budou všichni. Jenže místo aby se toho ujal, začal se slzou v oku trucovat. Stál a nic nedělal. Asi po hodině trucování pochopil, že mu nic jiného nezbude, tak konečně tu podlahu vytřel. Po skončení letošní Vánoční besídky jsme se všichni rozešli domů.