Plavání v Prostějově 28.11.2009 - dlouhá verze

Konečně jsme se zase dočkali. Návštěva bazénu totiž patří mezi oblíbené akce našich skautíků. Bohužel v tuto dobu řádila nejen v Konici, ale i v celé republice chřipka, takže někteří, ač neradi, museli zůstat doma. Přesto nás jelo nakonec 9: Anetka Gottwaldová, Kačka Nováková, Arna Rozehnal, Beky a Erik Leckie, Patrik Sedláček – Juan, Jana Pracná, Dáda Vrobelová a Vlaďa Hirt – Kartágo. Protože však Jana pomáhá s vedením i Chiakseemu ve Ptení, udělali jsme plavání společný. Ve Ptení se pak k nám s Janou přidali: Nikolka, Natálka, Venda, Terezka, Jana a Chiaksee. Motorákem jsme dorazili do Prostějova a hned se vydali na náměstí. Začíná advent, a proto už v Prostějově začaly Vánoční trhy. Dali jsme si tu rozchod, aby si všichni mohli prohlédnout, co je zajímá. Někteří jsme šli už jako obvykle navštívit Asijské bistro. Jiní utráceli na trzích třeba za dětský punč nebo za jakýsi sliz na hraní. Po nějaké době byl už sraz a tak jsme vyrazili k lázním. Před vchodem jsme udělali společné foto a pak už hurá dovnitř. Všichni se v šatně netrpělivě převlíkli a pak už hurá pod sprchy a rychle do bazénu. Nejdřív tam byl Kartágo a rovnou tam hupsnul šipku do vody. Pak postupně přišli ostatní kluci a nakonec holky. My starší jsme hned obsadili skákací kostky u 4 metrové hloubky a tam jsme vesele řádili. Malé holky zase řádily s Janou v metrové hloubce. Sem jsme se pak postupně přemístili všichni a kromě oblíbené zábavy, šplíchání vody po ostatních jsme taky blbnuli s nafukovacím míčem. Další oblíbená zábava, která nemůže v bazénu chybět jsou kohoutí zápasy. Většinou měli některé dítě za krkem Chiaksee a Kartágo. Přestože souboje byly všechny vyrovnané, vyhrála dvojice s Chiakseem nebo se Kartágo dobrovolně vzdal. Holt některé děti už taky nejsou nejlehčí. A takto řádění pokročovalo v různých obměnách a různých hloubkách bazénu. Přestože jsme tu řádili už dvě hodiny, nikomu se ještě ven nechtělo. Bohužel se ale nedalo nic dělat. Po osušení a obléknutí jsme obsadili restauraci, která je součástí lázní. Objednali jsme si dobré Langoše nebo hranolky. Pak jsme se šli ještě chvíli podívat na náměstí, ale skoro všechny stánky tu už byly zavřené. Pomalu jsme se odebrali na vlakové nádraží a plni hezkých zážitků odjeli domů.