Přespání v klubovně 14.-15.11.2009 - dlouhá verze

Akci naplánoval Shrek na 14h v sobotu. Před čtrnáctou hodinou jsme se začali scházet: Gabča a Eliška Smolíkovy, Becky a Erik Leckie, Ráďa Švec, Arna Rozehnal, Kuba Gottwald, Tom Pajchl, Dáda Vrobelová, Lukáš Hejda – Shrek a Vlaďa Hirt - Kartágo. Později se k nám přidali ještě Jana Pracná, Patrik Sedláček – Juan a z Kostelce Míša Hynková. Když už jsme se všichni sešli, udělali jsme malý úklid v klubovně, abychom se tam necítili jako prasátka :o) Mezitím než uschnula podlaha, zahráli jsme hry před klubovnou. Rozdělili jsme se na dvě poloviny. Cílem bylo, aby si družstvo nahrávalo balon a takto jej dopravilo do soupeřovy branky. V ní stál hráč útočícího družstva a pokud v bráně chytil nahrávku, pak byl gól. Hra byla celkem vyrovnaná a taky občas drsná. Gabča se po balonu vrhala hlava nehlava a občas toho litovala, když do někoho narazila. Protože hru s námi hrály i malé světlušky, raději jsme ji ukončili remízou, ještě před dosažením patnácti vítězných gólů některého družstva. Poté jsme se přemístili do klubovny, kde jsme se začali dívat na film Transformers 2. Takový spíš klučičí film holky moc nezajímal, tak si hrály před klubovnou. Film byl dlouhý asi tři hodiny a to bylo i na kluky moc, takže asi po hodině a půl jsme šli zase před klubovnu zahrát nějakou hru. Kolem šesté dorazila i Míša. Byla venku už tma a světlušky si vymohly hru na policajty, tak jsme se do toho pustili. Vedoucí byli policajti a děti zloději. Úkolem policajtů bylo chytit zloděje a odnést jej do vězení. Naštěstí světlušky a vlčata moc neváží, tak s odnášením nebyl problém. Se skauty už to bylo horší. Pak jsme v klubovně chvíli hráli na kytaru a zpívali. Po večeři jsme šli naproti na nádraží Janě a Juanovi. Ti byli rádi, že nemusejí jít do klubovny sami. Po příchodu jsme si pustili film, který vybraly světlušky: Asterix a Obelix a olympijské hry. Sranda to byla velká a smáli jsme se všichni. Před spaním jsme si pak pustili Dobu ledovou 3, ale takovej Kuba s Juanem už v deset usnuli. My ostatní jsme se dívali a Jana s Hromem si brnkali na kytaru. Dítka postupně usínala a Shrek už jim tam potom pustil jen hudbu. Aby se jim usínalo dobře. Kuba nám jednou nebo dvakrát něco pěknýho (už nevím co) pověděl ze spaní. Postupně jsme pak usnuli všichni.
Ráno byli někteří vzhůru už před šestou. Jak ale začaly bít zvony na kostele, začali si všichni povídat a hlučet. Shrek jim proto pustil nějaký film. Ráďa, Kuba a Juan do toho byli tak zažraní, že skoro nevnímali okolí. Radost na ně pohledět :o) Po filmu se mělo začít uklízet. Juan s Kubou ale utekli, což teda rozhodně není skautské chování! My ostatní jsme douklízeli a ukončili. Kdo chtěl, mohl ještě zůstat se dívat na film, ostatní mohli jít domů.