Okresní výprava k Chobyni 7.11.2009 - dlouhá verze

Tato výprava byla pořádaná k výročí 90. let skautingu v Prostějově. Proto byla určená pro všechny oddíly prostějovského okresu. Z Konice jsme se účastnili Kača Nováková, Jarek Šincl, Jana Pracná, Lukáš Hejda – Shrek a Vlaďa Hirt – Kartágo. Dále za Ptení tu bylo 7 účastníků, z Čech pod Kosířem se neúčastnil nikdo, za Kostelec na Hané Míša, za Plumlov Zdenek a za Prostějov…no prostě hodně. Celkem se nás účastnilo přes 60 osob. Tento počet byl znát už ve vlaku, kdy jsme zaplnily celý motorák. Takto namačkaní jsme dojeli až do zastávky Šubířov, která, jak nám později sdělil Smurf, prý byla postavená právě kvůli skautům, kteří tu často jezdili do své nedaleké základny blízko Chobyně. A právě k té základně byla směrována tato výprava. Bohužel místní starosta nám sdělil, že na místě kde základna stávala je ted Šubířovský lom. Proto jsme výpravu nasměrovali po naučné stezce Kladecko. První zastávka na hry byla u tábořiště skautů z Němčic. Ti tu mají zděnou základnu. Umístili jsme se kousek vedle na nerozryté louce. Po několika úvodních slovech k výpravě se hrála hra Ponorky. To se všichni rozdělili na skupinky po 5ti. Stoupli si do zástupu a první čtyři měli zavázané oči. Pátý (kormidelník) je beze slov znameními navigoval a první byl torpédo. Takto se po louce pohybovali, a když dal kormidelník znamení, torpédo vystřelilo a snažilo se zasáhnout cizí ponorku. Až se všichni vyřádili, vyrazili jsme po stezce dál. Na další zastávce po krátkém odpočinku byla na řadě hra, kdy každý měl donést v daném časovém limitu, co nejvíc listů ze stromu. Aby to nebylo tak jednoduché, tak ten strom byl vzdálený asi 150 metrů a listy se směly nosit jen po jednom. Když se opět všichni vyběhali a celí unavení sdělili Kubovi počet listů, mohlo se po naučné stezce vyrazit zase dál. Cestou my z Konice jsme zavzpomínali na tábor, protože naše letošní tábořiště se nacházelo nedaleko odtud. Ale vytrvale jsme pokračovali dál. Na další zastávce jsme si koupili od Kubu pamětní nášivky k devadesáti letům skautingu v okrese Prostějov. Pak už byla na řadě další hra. Dítka se opět rozdělila do skupin a tentokrát měla za úkol, po jednom běhat na určené místo a najít tam dva stejné obrázky. Kdo je našel, běžel zpět a pak vyběhl další z družstva. Poslední zastávka na naší cestě byla kousek nad Jesencem. Tady jsme zahráli i poslední hru. Před odchodem ještě zájemci o geocaching šli hledat schovanou schránku. My ostatní jsme vyrazili směrem k vlakovému nádraží. Tady jsme už jen čekali na vlak. Po chvíli jsme se dočkali, ale přijel opět jen jeden malej motoráček. Vevnitř už seděla banda turistů a my jsme už tak obsazený motorák zaplnili do posledního místečka až ke dveřím. My koničáci jsme vystoupili hned na první zastávce, kde jsme se rozloučili a vyrazili domů.