4.ročník "Akce Noční Konice 24.-25.4.2009 - krátká verze

Po roce je tu opět Svátek skautů a s ním i další ročník Akce Noční Konice. Pozvání přijaly oddíly z Čech pod Kosířem, Ptení a Kostelce na Hané. Nakonec se nás sešlo 47 dětí a roverů a 13 dospělých. Po zahájení se děti rozdělily na dvě části. Jedna vyráběla rukodělky – maňásky a malování oblázků, druhá hrála bojovou hru Poklad v pevnosti. Večer byla dítka rozdělena do družin o 5 členech. V tomto složení navštěvovala po Konici stanoviště, kde plnila rozličné úkoly nebo odpovídala na otázky o skautingu apod. Po hře byla ještě uspořádána noční vycházka pro dobrovolníky na Březský vrch. Druhý den proběhlo vyhlášení výsledků. Vyhrála družina pod vedením konického Toma Pajchla a to s velkým náskokem. Akce Noční Konice se dětem líbila a příští rok se sejdeme zase.Nakonec jsme koničtí skauti šli na svatbu našemu vedoucímu střediska Jarku Nedbalovi – Joginovi a člence Janě Kostkové – Cecilce. Moc jim to oběma slušelo!

Dlouhá verze