Prodej skautských velikonočních kuřátek 11.4.2009 - dlouhá verze

S výrobou kuřátek jsme začali už o týden dřív na schůzce vlčat. Výroba byla vcelku jednoduchá. Do půlky skořápky jsme kápli lepidlo, vložili vatovou kuličku, přilepili očička, zobáček a kuřátko bylo na světě. Na družinové schůzce skautů a skautek jsme je dodělali a nakonec jsme jich měli 160. Pak už ale byla sobota, čas prodávání. Sešli jsme se v 7:30h u klubovny ve složení: Anetka¨Gottwaldová, Jana Kostková - Cecilka, Jarek Nedbal - Jogin a Vlaďa Hirt - Kartágo. Později ještě za námi dorazila Jana Pracná. Vyrazili jsme s 6ti platy kuřátek na náměstí k obchodu COOP, kde je největší frekvence pohybujících se lidí. Začali jsme nabízet kuřátka za 20kč, s tím, že výtěžek je pro nadaci Pomozte dětem. Každý kdo přispěl libovolnou částkou, si kromě kuřátka a dobrého pocitu, odnesl letáček s informacemi o této sbírce. Málokdo odolal roztomilým kuřátkům a malé Anetce, která je nabízela. Největší příspěvek byl 200Kč od p. Hladkého, což potěšilo nejen nás, ale hlavně děti, pro které je výtěžek této sbírky určen. Sluníčko se na nás přitom usmívalo, jak nám to prodávání šlo pěkně od ruky. V 11h jsme už měli všechna kuřátka prodaná a pokladnička byla taky už pěkně těžká. Nakonec jsme z prodaných kuřátek utržili částku …………Kč. Děkujeme všem lidem, kteří přispěli na děti, které neměly tolik štěstí co jiní.