Plavání v lázních v Prostějově 14.3.2009 - dlouhá verze

Na dnešní plavání nás jelo málo. I když měly jet i oddíly ze Ptení a Kostelce na Hané, tak všichni postupně odřekli a jeli jsme jen 4 z Konice: Patrik Sedláček – Juan, Erik James Leckie, Dáda Vrobelová a Vlaďa Hirt – Kartágo. Vlakem jsme dojeli v pohodičce a za stálého povídání do Prostějova. Samozřejmě, že nesměla chybět návštěva obchodů na náměstí a restaurace u vietnamců. Kde jinde by dítka mohla utratit své kapesné, že? Hamburgery někomu chutnaly, někomu zase moc ne, ale co na plat. Ne každému chutná maso „ze psa.“ :o) Posílení jsme vyrazili ven směrem ke skautské klubovně u hvězdárny. Cestou jsme se zastavili u rybníku, kde se velebily kačeny. Kluci se s nimi hned rádi podělili o svoje svačiny – rohlíky, buchty. To bylo hned radosti. Takto jsme dorazili až k prolízačkám a skluzavkám ve Smetanových sadech. Tam jsme se dosytnosti vyřádili všichni a atrakce pro děti dostatečně vytížené. Pak už jsme vyrazili obloukem kolem skautské klubovny k lázním. Cestou jsme se pozdravili znovu s kačenkami a dorazili do lázní. Chvíli jsme se dívali okénkem na plavce a za chvíli jsme se šli taky převléct. Naskákali jsme do vody a začali si užívat 2 hodiny řádění ve vodě. Jako vždy skákání do vody z kostek bylo nejoblíbenější. Na kohoutí zápasy nás bylo málo, tak jsme po sobě aspoň pořádně cákali vodou nebo Kartágo kluky ve vodě vyhazoval do vzduchu. Občas jsme v tom řádění někoho pošplíchali, ale snad se tak moc nestalo. A nakonec kolik málo stačí k dětské radosti ;o) Tuto zábavu jsme dál střídali s plaváním nebo odpočíváním na břehu. Čas pomalu plynul a my jsme si užívali řádění. Ale všechno jednou končí a i my museli z bazénu ven. Po osprchování a osušení jsme si zašli do restaurace, která je součástí lázní. Všichni jsme si objednali langoše, neboť v jednotě se skrývá síla! Po dobrém jídle jsme se pomalu vydali k vlakovému nádraží. Za chvíli pak už přijel motorák, který nás dovezl opět domů.