Plavání + Tvořivý den v Prostějově 6.12.2008 - dlouhá verze

Sraz byl před devátou hodinou na vlakovém nádraží, kde jsme se sešli v tomto složení: Peťa Lehký, Honza Trávníček, Ráďa Švec, Kuba Gottwald, Martin Nehanský, Dáda Vrobelová, Honza Novák – Hrom, Michal Hejl, Vlaďa Hirt – Kartágo a ve Ptenském Dvorku k nám přistoupila ještě Jana Pracná. V tomto složení 10 lidiček jsme se vydali motorákem do Prostějova. Cesta nám ubíhala v družné debatě o všem možném a nebo jen pohodlném koukání z oken. Po příjezdu do Prostějova jsme se vydali na náměstí, kde mohla dítka utrácet své peníze, které jim dali starostliví rodiče. Samozřejmě, že neměli žádný lepší nápad, než si jít koupit petardy. O jejich zabavení až později. Blížil se už čas, kdy se měli lázně otevírat, takže jsme se k nim nadšeně vydali. Ještě než jsme si koupili lístky, dívali jsme se okénkem na plavce, kteří tam teď byli. Pak už ale hurá do společné šatny, kde jsme se převlékli, osprchovali a hop do bazénu. Dáda s Hromem neplavali, tak se Dáda šla podívat do okénka,jak jsme se předtím dívali my. No a my jsme se potápěli a mávali jí. Ale ze všeho nejoblíbenější bylo přece jen skákání z kostek do vody. Tam jsme se všichni vyřádili nejvíc. Šipky, bomby, teploměry jsme skákali o stošest. Přišla se sem za námi podívat také Soňa ze Smržic, která byla s námi na táboře. Občas jsme si doplavali do malé hloubky, abychom sváděli zápasy. Jeden druhému seděl na ramenou a dvě takovéto dvojice soupeřili proti sobě a měli za úkol stáhnout soupeře do vody. Ale od věci nebylo ani jen takové poklidné plavání. Po dvou hodinách dovádění jsme se už bohužel museli odebrat do sprch. V hale jsme se pak ještě najedli, napili a zchládli. Některým se už nechtělo čekat uvnitř, a proto byli venku před lázněmi. Jenže je nenapadlo dělat nic lepšího, než práskat petardy. To se ovšem nelíbilo jedné paní z lázní, takže Kartágo musel nezbedníkům Kubovi, Martinovi a Dádě petardy zabavit. A to se zase nelíbilo právě oněm nezbedníkům A nyní už hurá na Tvořivý den. Za půl hodinky jsme pomalou chůzí došli ke skautské klubovně u hvězdárny, kde už byla připravená různorodá činnost. Každý si mohl vyrábět co chtěl. Kdo to stihnul, mohl si vyzkoušet všechno. Bylo zde například barvení vánočních baněk, výroba postaviček z burských ořechů, korálky, zdobení květináče, výroba přáníček, hlavy s rostoucími vlasy atd. Někteří toho stihli víc a jiní zase míň. Jenže se už blížil čas odjezdu vlaku. proto jsme se sbalili, rozloučili se a vydali se na nádraží. Tam jsme měli ještě chvíli čas a dítka musela utratit zbytek svých peněz za losy. To se nám ale málem stalo osudným, protože kluci pořád kupovali a už přijel vlak. Ještě že byl průvodčí shovívavý a chvilku na nás počkal. Po tmě jsme už dojeli vlakem do Konice, kde jsme se rozloučili a ukončili dnešní akci.